23.8 C
Subota, 4 svibnja, 2024

Bitna pobjeda Tuzla Cityja: Ni igrač više nije pomogao Željezničaru

Nogometaši Tuzla Cityja su uspjeli slaviti na teškom gostovanju na stadionu Grbavica protiv ekipe Željezničara. Rezultat na kraju utakmice je glasio 0:1. Izabranika Miljenka Bošnjakovića je bio vratar Nevres Fejzić.

Ipak, onaj koji je donio tri boda je 20-godišnji Harun Karić, koji je u 24. minuti uspio matirati vratara domaće ekipe Josipa Bendera. Na centaršut Ajdina Nukića je mladi veznjak šutirao glavom, lopta se odbila od Amara Drinu i prevarila vratara.

U 60. minuti su gosti ostali sa igračem manje, pošto je Alassane Diaby dobio drugi žuti karton. Nogometaši Željezničara su do kraja utakmice prijetili, ali je vratar Fejzić branio sve što su nogometaši Željezničara uputili prema njemu.

Željezničar je sada 5. sa 39 bodova, dok je Tuzla City sedmi sa 27 osvojenih bodova i sada su dosta sigurniji.