19.9 C
Srijeda, 26 lipnja, 2024

Borac slavio protiv Igmana: Konjičani se hrabro držali, ali nisu mogli protiv sudaca

Banjalučki Borac novi je prvak Bosne i Hercegovine. Borac je osvojio treći put prvo mjesto u Premijer ligi, odnosno u Wwin lgii, a drugi put u zadnje četiri sezone, piše bljesak.

Borac je naslov potvrdio pobjedom nad Igmanom od 4:3 na svom terenu i tako kolo prije kraja ima četiri boda više od Zrinjskog.

Banjalučani su protiv Igmana poveli preko Davida Vukovića, no Igman je s dva brza gola, preko Mešinovića i Mirsada Ramića, došao do vodstva i otišao na odmor sa šokatnim vodstvom.

I onda, kada je vrag odnio šalu, na scenu stupa sudac Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora. Prvo svira posve nepostojeći prekršaj na Jovi Lukiću, koji realizira Nišić.

Zatim Igman ponovno vodi sjajnim golom Janketića, da bi u sljedećoj minuti na 3:3 izjednačio Hrelja.

I onda spektkakl. Njegomirović i pomoćnici poništavaju pogodak Igmana zbog malog zaleđa, a onda Zoran Kvržić iz velikog zaleđa pogađa za 4:3. Koliko je Njegomirović htio da se ova utakmica završi tim ishodom govori i to što nije produžio ni sekunde, nego je svirao kraj u 90. minuti čime je dao znak domaćima da mogu slaviti naslov.