25.5 C
Nedjelja, 7 srpnja, 2024

EURO 2024: Portugal svladao Sloveniju tek nakon ruleta jedanaesteraca

Nakon 90 minuta je bilo 0:0 pa se išlo u produžetke, a golova nije bilo niti tada. Oblak je obranio penal Cristiana Ronalda u 105. minuti, ali zato su kod raspucavanja Portugalci bili bolji…

Portugal – Slovenija 0:0 (3:0 11 m)
Frankfurt, Waldstadion

PORTUGAL:
Costa – Cancelo(od 117. Semedo), Pepe (od 117. R. Neves), Dias, Mendes – Vitinha (od 65. Jota), Palhinha, Fernandes – B. Silva, Leão (od 76. Conceição), Ronaldo

SLOVENIJA: Oblak – Karničnik, Drkušić, Bijol, Balkovec – Stojanović (od 86. Verbić), Elšnik (od 106. Iličić), Čerin, Mlakar (od 74. Stanković) – Šporar (od 74. Celar) – Šeško

JEDANAESTERCI: 0:0 Iličić (obrana Coste), 1:0 Ronaldo, 1:0 Balkovec (obrana Coste), 2:0 Fernandes, 2:0 Verbić (obrana Coste), 3:0 Bernardo Silva

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale EURO-a u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, Fernandes i Bernardo Silva.

Tijekom susreta obje su ekipe imale po jednu fantastičnu priliku i to u produžetku. Cristiano Ronaldo je u 105. minuti mogao zabiti iz jedanaesterca, ali je Jan Oblak obranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije Benjamin Šeško se sam sjurio prema portugalskim vratima, no njegov udarac je Diogo Costa sjajno zaustavio.