24.9 C
Utorak, 2 srpnja, 2024

EURO 2024: Slovačka je vodila do 95. minute, no Englezi su otišli dalje, Španolci razbili Gruziju

Engleska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale EURA nakon što je u osmini finala u Gelsenkirchenu velikim preokretom svladala Slovačku sa 2-1 (0-1, 1-1) nakon produžetka.

Engleska – Slovačka 2:1

Strijelci: Bellingham 90+5., Kane 91./Schranz 25.)
Gelsenkirchen, Veltins Arena

ENGLESKA: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier (od 66. Palmer) – Mainoo(od 84. Eze), Rice – Saka, Bellingham(od 106. Konsa), Foden (od 90+4. Toney) – Kane⚽(od 106. Gallagher)

SLOVAČKA: Dubravka – Pekarik(od 109. Tupta), Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka(od 81. Bero), Lobotka, Duda (od 81. Benes) – Schranz(od 90+3. Gyomber), Strelec (od 61. Boženik), Haraslin (od 61. Suslov)

Nogometna reprezentacija Španjolske izborila je plasman u četvrtfinale EURO-a nakon što je u susretu osmine finala u Kolnu porazila Gruziju sa 4-1.

Gruzija je povela u 18. minuti nakon autogola Robina Le Normanda, no “Furija” je uzvratila sa četiri gola. U 39. minuti je izjednačio Rodri, rezultat je u 51. minuti okrenuo Fabian Ruiz, Nico Williams je u 75. minuti zabio za 3-1, da bi Dani Olmo u 83. pogodio za 4-1.

Španjolska će u četvrtfinalu 5. srpnja u Stuttgartu igrati protiv Njemačke koja je u subotu sa 2-0 porazila Dansku.

Španjolska – Gruzija 4:1 (Rodri 39., Fabian Ruiz 51., Williams 75., Olmo 83./Le Normand 18. ag.)
Köln, RheinEnergieStadion

ŠPANJOLSKA: Unai Simon – Carvajal (od 81. J. Navas), Le Normand , Laporte, Cucurella (od 66. Grimaldo) – Pedri (od 52. Olmo), Rodri , Fabian Ruiz (od 81. Merino) – Yamal, Morata (od 66. Oyarzabal), Williams⚽

GRUZIJA: Mamardašvili – Gvelesiani (od 79. Kvekveškiri), Kašia, Dvali – Kakabadze, Čakvetadze (od 63. Davitašvili ), Kiteišvili (od 41. Altunašvili), Kočorašvili, Ločošvili (od 63. Citaišvili) – Mikautadze (od 79. Živživadze), Kvarachelia