Večeras su se u sklopu 5. kola mtel Premijer lige BiH u nogometu sastali nogometaši Zrinjskog i tuzlanske Slobode. Utakmica se igrala bez gledatelja, ali ipak jedna skupina navijača Zrinjskog okupila se na parkingu iznad stadiona.

HŠK Zrinjski: Horkaš, Stojkić, Barbarić, Jakovljević, Tičinović, Enin, Trebotić, Todorović, Bilbija, Filipović, Mašić.

FK Sloboda: Golubović, Jusić, Uzelac, Beganović, Husejinović, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Mujagić, Beganović.

Zrinjski je krenuo ofanzivno što je bilo i za očekivati, a prvu prigodu na utakmici imao je Bilbija u 5. minuti kada pogađa okvir gola, a na kraju taj udarac “čisti” obrana Slobode.

U 14. minuti nova prilika Bilbije. Dobar udarac, no Golubović sjajno to brani.

U 23. minuti utakmice Todorović je šutirao iz teške pozicije, obranio je Golubović. Lopta se odbija do Todorovića, koji ne šutira, nego dodaje Mašiću koji postavlja nogu i dovodi Zrinjski u vodstvo.

U 40. minuti nogometaš Slobode Tomašević u sjajnoj prilici za poravnanje, no stativa spavaša Zrinjski. Nakon toga Beganović iz dobre pozicije puca preko gola.

U 44. minuti fantastična obrana vratara Slobode Golubovića. Filipović se našao u kontri, te je krenuo da doda Mašiću, no lopta pogađa nogometaša Slobode i skreće prema golu, a Golubović nekako zaustavlja odbijanac.

Na odmor se odlazi rezultatom 1:0 za Zrinjski.

U 48. minuti lijepa prilika za Zrinjski. Filipović je centrirao, Mašić udario glavom, a Golubović hvata loptu.

U 61. minuti Žižović mijenja. Izlazi Todorović, a ulazi Govedarica, a u 67. minuti kod Slobode Herić ulazi umjesto Mujagića.

U 68. minuti Bilbijin udarac s oko 20 metara, brani Golubović, a samo minutu kasnije udarac Bilbije sa pet metara je izblokiran u posljednji tren.

U 71. minuti nova izmjena kod Plemića. U igru je ušao Almir Bekić, a izašao Pero Stojkić.

U 72. minuti izmjena i kod gostiju. Alić ulazi umjesto Maksimovića.

U 75. minuti udarac Mašića odlazi preko vrata gostiju iz Tuzle.

U 81. minuti izlazi Mašić, a umjesto njega ulazi Ivan Bašić, a kod gostiju Kurtalić i Beganović izlaze, a Osmić i Hasukić ulaze u igru.

U 83. minuti nogometaš Zrinjskog Almir Bekić je dobio žuti karton, a minutu kasnije lijepa prilika za Slobodu. Uzelac je malo zakasnio.

Pred sam kraj utakmice žuti karton kod Slobode dobio je Jasmin Osmić, a krajnji rezultat glasi 1:0 za Plemiće.