(FOTO) HŠK Zrinjski: Hercegovački derbi pripao Plemićima

Hercegovački derbi večeras u Mostaru u okviru 8.kola WWIN lige BiH,Zrinjski je ugostio ekipu Širokog Brijega .

HŠK Zrinjski – NK Široki Brijeg  3:0 (1-0)

Strijelci: Topić 28′, Mulahusejnović 82′, Barišić 86′

HŠK ZRINJSKI: Karačić, Barišić. Mašić, Ćorluka, Mamić, Ivančić, Surdanović, Topić, Ćavar, Jurilj, Mulahusejnović.

NK ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Senić, Vučur, Zlomislić, Stephen, Bagarić, M. Stanić, Iličić, Taraba, Jelavić, P. Stanić.

Hercegovački derbi kao i uvjek kad igraju Zrinjski i Široki Brijeg izaziva veliki interes u cijeloj Hercegovini. Početak susreta i inicijativa pripao je Plemićima, odmah je zaprijetio napadač Zrinjskog Mulahusejnović, sjajna prilika no bez promjene rezultata.

U 20.minutu susreta smušenost i grešku obrane nije iskoristio gostujući napadač Chinedu. U 27. minuti susreta ponovo u akciji Mulahusejnović no udarac glavom završava na vratnici Širokog Brijega. Zrinjski kruniše svoju prednost.

Fran Topić pogađa za vodstvo Plemića od 1:0. Zrinjski dominira, Ultrasi grme, a sudac označava kraj prvog poluvremena 1:0 vode Plemići.

U drugom poluvremenu Plemići nastavljaju sa dominacijom i bolja su momčad. U 59 minutu susreta Mari Ivanković trener Plemiča ovodi svježe snage Kozina, Ćuže i Malekinušić u igri , a iz igre su Jurilj, Ivančić i Topić. U 67.minutu susreta prilika za goste Kolarić hvata volej sa 10.metara od vratara Karačića no neprecizan udarac.

Sjajna prilika za Malekinušića ali njegov udarc glavom brani vratar Širokog.  Mulahusejnović  presjeca loptu u obrani gostiju i vara vratara i to je pogodak 2:0 vodi Zrinjski . U slijedećem napadu mladi Prskalo sjajno centrira a jBrišić pogađa za 3:0 vodstvo Plemića.