16.6 C
Subota, 21 rujna, 2024

(FOTO) HŠK Zrinjski: Plemići svladali na Grbavici Željezničar 2:0

U okviru 7.kola WWiN lige BiH na Grbavici su se sastali domaćin Željezničar i mostarski Zrinjski.

FK Željezničar – HŠK Zrinjski 0:2 (0-0)

Strijelci: Mulahusejnović 65′, Ćavar 90′

FK Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Mahmić, Radovac, Aljaber, Cvetanoski, Hiroš, Boljević, Krpić.
HŠK Zrinjski: Marić, Barišić, Mašić, Ćorluka, Mulahusejnović, Savić, Surdanović, Ćuže, Topić, Ćavar, Tičinović.

U prvom poluvremenu igralo se između dva kaznena prostora, no Plemići su imali nešto više udaraca ka golu domaćina. Najbolju priliku imao je Ćuže sa nekih 14.metara no njegov udarac otišao je iznad vratnice . Prvo poluvrijeme završilo je bez zgoditaka.

Drugo poluvrijeme odmah nakon starta sudija prekida susret zbog bakljade navijača Željezničara koji slave 103.rođendan svog kluba. Nakon prekida Zrinjski je bolja ekipa a Ćavar razigrava svoje napadače. Nakon dvije ili tri prilike konačno u 65.minutu Nardin Mulahusejnović pogađa za vodstvo Plemića 1:0.

U 83. minutu susreta velika prilika za domaće. Vratnica je spasila Zrinjski, Radovac je šutirao ali srećom za Plemiće neuspješno. Domaći nogometaši vrše pritisak od 85.minute no Plemići presjecaju akciju Željezničara i lopta dolazi do Čavara koji postiže pogodak i vodstvo od 2:0 za Zrinjski.Četvrti sudija pokazujeda će se igrati sudijska nadoknada od 12.minuta.

Na kraju zaslužena pobjeda Plemića na Grbavici i nova tri boda.