19.9 C
Srijeda, 26 lipnja, 2024

(FOTO) HŠK Zrinjski: Plemići svladali Tuzla City 3:1

U okviru 13.kola Premijer lige BiH danas u Mostaru ekipa Zrinjskog dočekala je ekipu FK Tuzla City.
Po iznimno teškim uvjetima za igru zbog nevremena koji je zahvatilo cijelu Hercegovinu obje ekipe su imale velikih problema od samog starta susreta.

PREMIJER LIGA BIH, 13. KOLO

HŠK Zrinjski – FK Tuzla City 2:1 (1-0)

Strijelci: Bilbija 33′, Ćuže 62′, Prskalo 77′ za Zrinjski a , Mehanović 71′ za Tuzla City

HŠK Zrinjski: Marić, Čanađija, Ćorluka, Sabljić, Kiš, Radić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Memija, Bilbija.

FK Tuzla City: Lolić, Nikić, Delimeđac, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Ćorić, Karjašević, Redžić, Kobiljar, Sušić.

Od samog starta gosti su se bolje snalazili na skliskom i nakvašenom terenu, Plemići su kontrolirali loptu, a gosti brzim i jednostavnim akcijama lakše su dolazili u priliku za gol. Najbolju šansu za postizanje gola imali su gosti preko bivšeg nogometaša Zrinjskog Hadžića, dok je u 21. minutu susreta Pantelić pogađa stativu .

U 29.minutu susreta Čuže ulazi u kazneni prostor guranje sa Kobiljarom koji u padu grli loptu i sudija bez razmišljanja pokazuje na 11.metara. Bilbija je izvođač kaznenog udarca i vodstvo Plemića od 1:0.
Drugi dio prvog poluvremena pripao je Plemićima prilike su imali Kiš,Ćuže,Sabljić i Čanađija, no rezultat je ostao 1:0.

U drugom poluvremenu ponovo gosti imaju nešto više od igre i vrše pritisak na obranu Plemića. U 60. minutu susreta šef struke Rendulić vrši zamjene, u igru uvodi odmorne igrače što je rezultiralo vodstvom Plemića od 2:0. Nakon brze akcije napadača Zrinjskog lopta je ubačena u sredinu a Ćuže se snalazi i postiže gol za Zrinjski. Gosti nakon rezultatskog zaostatka kreću na sve ili ništa tako da u 71.minutu susreta Mehanović uspijeva jednu ubačenu loptu glavom spremiti u mrežu vratara Marića. Gosti nakon 2:1 igraju puno bolje a onda
Malekinušić je projurio pored odbrane Tuzle, ubacio je za Bilbiju, a ovaj nesebično spušta loptu do mladog Prskala koji postiže svoj prvi gol u sezoni i 3:1 vodstvo Plemića. U 88. minutu ponovo Bilbija udara glavom a vratar gostiju vrhovima prstiju skreće loptu van terena.
Kraj susreta 3:1 pobjeda Plemića i nova tri prvenstvena boda.