19.9 C
Srijeda, 26 lipnja, 2024

(FOTO) HŠK Zrinjski: Plemići u finalu Kupa Bosne i Hercegovine

Danas u uzvratnom susretu polufinala Kupa BiH u Čitluku na stadionu Bare Plemići su ugostili ekipu Tuzla City.

HŠK Zrinjski – FK Tuzla City 4:0 (1-0)

Strijelci: Jakovljević 36′, Bilbija 66′, Malikinušić 80′, Vukotić 88′

HŠK ZRINJSKI: Topić, Barišić, Ćorkuka, Jukić, Zlomislić, Kiš, Ismajlgeci, Ćuže, Jakovljević, Sučić i Bilbija.

FK TUZLA CITY: Barcola, Radić, Hasanbegović, Hadžić, Karjašević, Subašić, Mešinović, Burić, Čeliković, Nikitin i Diaby.

Plemići su od prvog momenta ovog susreta preuzeli inicijativu i pritiskali gostujuću obranu , dok je FC Tuzla City nastojao sa svih 11 nogometaša da odbrani svoj gol . Podatak o nadmoći i dominaciji govori i to da je gostujući vratar Barcola do 30. minute ovog susreta obranio čak 5 udaraca u okvir gola. Na kraju ono što su propustili napadači Zrinjskog u 36. minutu udarac iz kuta na loptu nalijeće Jakovljević i sprema loptu u mrežu veoma dobrog gostujućeg vratara. Nakon vodstva Plemići pokušavaju povisiti svoje vodstvo no rezultat je na kraju prvog poluvremena glasio 1:0 za Plemiće.
U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Plemića i onda tek u 66.minutu susreta promjena rezultata. GOOOOOOL. Bilbija za 2:0. Sjajno reagira na dodavanje Ćorluke i pogađa za 2:0.

3:0 Sjajno se po lijevoj strani Malikinušić seoslobodio svojihg čuvara, šutirao je i pogodio za 3:0.

I na kraju kao šlag na tortu Vukotić 87′ postavlja konačan rezultat od 4:0 i ulazak u FINALE Kupa BiH.