Naslovnica -Top vijest (FOTO) Nogometaši Posušja stigli do vrijednog boda u Tuzli

(FOTO) Nogometaši Posušja stigli do vrijednog boda u Tuzli

Nogometaši Slobode i Posušja podijelili su bodove na Tušnju u okviru 10. kola m:tel Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1. Tako su obje ekipe nastavile seriju loših rezultata bez pobjede u prvenstvu.

Domaći igrači su imali blagu terensku dominaciju u prvom poluvremenu, a prvu veliku priliku propustili su gosti 10 minuta prije odlaska na odmor kada je vrlo dobro šutirao Begić, ali je lopta otišla pored gola.

Vrlo brzo je uzvratila Sloboda kada je Galić obranio snažan udarac Dženisa Beganovića, a minut prije odlaska na odmor Alić je s peterca prebacio gol iz odlične situacije.

Ipak, u posljednjim trenucima prvog poluvremena Alić postiže pogodak za vodstvo Slobode nakon dobrog ubacivanja Amara Beganovića.

Posušje je do izjednačenja došlo u 71. minuti golom Leke. Barišić je sjajno probio po desnoj strani i ubacio do Leke koji upućuje udarac kojeg Bukvić brani. Ipak, lopta ponovo dolazi do Leke koji je posprema u mrežu za 1:1.

Sloboda je pokušavala do kraja utakmice da dođe do novog vodstva, a najbliža tome bila je deset minuta prije kraja meča kada je Kurtalić silovito šutirao preko gola nakon jednog kornera Tuzlaka. Ostalo je konačnih 1:1.

Tuzlanska ekipa već pet kola ne zna za pobjedu, ali zbog odličnog starta i dalje su na trećem mjestu Premijer lige BiH. S druge strane, Posušje je šest mečeva bez pobjede te su trenutno na pretposljednjoj poziciji.

Sloboda u narednom kolu gostuje Zrinjskom, dok će Posušje u hercegovačkom duelu dočekati Široki Brijeg.