10.5 C
Srijeda, 24 travnja, 2024

(FOTO) Sloboda u napetoj utakmici srušila Borac

Nogometaši Slobode pobijedili su Borac rezultatom 2:0 u okviru 5. kola m.tel Premijer lige i bilježe odličan start sezone nakon dvije odigrane utakmice protiv ekipa iz vrha ljestvice.

Utakmica se zbog rekonstrukcije terena stadiona Tušanj igrala u Banovićima, a po teškom terenu, natopljenim kišom, bolje su se snašli nogometaši kluba iz Tuzle.

Bio je to susret s dosta tenzija i borbe na terenu, ali u granicama fair-playa, dok se s tribina moglo čuti neprimjereno skandiranje.

Ipak, Borac je prvi prijetio kada je Tatar na otvaranju utakmice pogodio prečku. Na drugoj strani uzvratio je Vošnjak silovitim udarcem sa gotovo 40 metara, ali stativa je spasila Borac.

Sredinom prvog poluvremena Tatar je ponovo bio blizu gola, ali je udarcem sa 20-ak metara uzdrmao prečku.

Kazna za promašaje gostiju uslijedila je u 42. minuti. Mehmedović je sve sam napravio i sjajnim udarcem lijevom nogom s distance matriao je Pavlovića za vodstvo Slobode 1:0.

Tuzlaci u prednost udvostručili u 57. minuti kada je ponovo Mehmedović šutirao, a lopta na putu do gola zakačila je Vojnovića i završila u mreži Borca za 2:0.

Banjalučani su do kraja napadali i pokušavali su doći do preokreta, te su propustili dvije izrazite šanse. Prvo preko Tatara, a zatim i nakon što se lopta odbila od Jusića, ali je Erić sjajno obranio. Kada je Erić sa pet metara zaustavio pokušaj Lukića jasno je bilo da ovo nije dan Banjalučana i ostalo je 2:0.

Sloboda će u narednom kolu gostovati Sarajevu, dok je Borac u derbiju domaćin Željezničaru.

Do pobjede je došlo i Posušje koje je na svom terenu pobijedilo Slogu iz Doboja rezultatom 3:1. Strijelci za Posušake bili su Horić, Milanović i Hanuljak, dok je za goste dvostruki strijelac bio Kulenović.