28.9 C
Petak, 28 lipnja, 2024

(FOTO) ŽKK Zrinjski 2010: Plemkinje poražene od Orlova

Košarkašice ŽKK Zrinjski 2010 večeras su u dvorani na Bijelom brijegu ugostile ekipu ŽKK Orlovi. Gošće su aktualne prvakinje, a u ovom prvenstvu još nisu poražene i bile su velike favoritkinje. Domaće košarkašice su i večeras nastupile bez svojih Petre Leko i Leonarde Bošnjak, a raspoložive igračice dale su sve od sebe da pruže što jači otpor prvakinjama.

Prva četvrtina bila je ravnopravna i gošće su tu prvu dionicu dobile rezultatom 13:17. U drugoj četvrtini košarkašicama Orlova sve polazi za rukom i stvaraju prednost do odmora 23:41. I treća četvrtina otišla je na stranu gostujućih košarkašica rezultatom 13:20, dok su Plemkinje dobile zadnju dionicu 21:17 za konačnih 57:78. Vrijedi istaći da je trenerica Pandža dala priliku svim igračicama koje je imala na raspolaganju, a većina će njih sutra i prekosutra odigrati još tri utakmice u raznim natjecanjima.

Kod Plemkinja su se istakle Ana Leko i Katja Bakalar sa po 15 poena. Katarina Mihalj je dodala 11, Sara Herceg 7, Ivana Đolo 6, te Karla Lasić 3 koša. Još su nastupile Jelena Čutura, Klara Blažević, Mihaela Ereš i Sara Opančar.

Kod gošći su se istakle Aleksandra Mužević sa 19, Danijela Mitrović sa 14 i Nataša Šobot sa 13 koševa.