16.6 C
Četvrtak, 19 rujna, 2024

Hajduk prošao rutinski kroz Grubišno Polje

Nije bilo mjesta ni za iglicu na stadionu Bilogorac od 16.30 sati u utorak. Gostovao je Hajduk, a znate već gdje god igraju ‘bijeli‘ tu su i vjerni navijači. Kakav je bio interes za utakmicu prepričavao je ranije i predsjednik domaćina Franjo Lukenda, a u povijesnoj utakmici za Bilogoru 91 prodano je 1950 ulaznica. Bilo je naravno i onih koji su pronašli druge načine za pogledati gostovanje ‘bijelih‘, jer ne dolazi Hajduk svaki dan u ove krajeve.

Nadali su se domaći, a i oni koji su potegli iz drugih krajeva, da će uhvatiti Livaju i Rakitića za fotografiranje ili autogram, ali Gennaro Gattuso je odlučio odmarati glavne zvijezde u ovoj fazi Kupa. Bila je ovo prilika Gattusu da još jednom testira mladost koja čeka strpljivo svoje minute s klupe, a vjerujemo da je dobio željene odgovore i rutinski očekivani ishod pobjedom od 4:0.

Puta u Grubišno Polje, iako su im se kako smo spomenuli domaći veselili, pošteđeni su bili Marko Livaja, Ivan Rakitić, Filip Krovinović i Filip Uremović, a nije bilo na Gattusovom popisu danas ni Ismaela Dialla zbog crvenog kartona protiv Dinama. Odlučio se talijanski stručnjak potpuno izmiješati sastav za ovu utakmicu, bila je to zapravo prilika za minutažu igračima koji se često nađu u zapisniku, ali rijetko u prvih 11. Tako su priliku od početka susreta dobili i povratnici, ili kažnjenici (ovisno o kutu gledanja), Dajaku i Benrahou, a na gol se vratio kapetan Kalinić dok su obranu preuzeli Elez i Šarlija sa Sigurom i Hrgovićem na bekovima. Od prve minute su danas zaigrali i Capan, Antunović te povratnik Biuk.

Prolaz nije bio upitan ni u jednom trenutku, ni bez glavnih zvijezda, pa kako se i očekivalo rutinski je odrađen ovaj susret. Kvaliteta je bila od početka do kraja evidentna i svaka prilika koju su domaći uspjeli kreirati ostala je u kategoriji pokušaja bez značajnije opasnosti za vrata Lovre Kalinića. Mogli bi izdvojiti u prvom dijelu pokušaj kolumbijske devetke Juana Morena kao opasniji kad je gađao suprotni kut u 13. minuti iskoristivši nepažnju stopera ‘bijelih‘ što je Kalinić odbio u korner.

Hajduk je od početka do kraja bio konkretniji, a do vodstva je ‘bijele‘ doveo Benrahou nakon ubačaja Biuka u 24. minuti. Mogla je prednost Hajduka do kraja prvog dijela biti i veća, ali otišlo se na odmor s minimalnom. No nedugo od početka drugog dijela, točnije 53. minuti nakon gužve u šesnaestercu Šarlija je bio najspretniji i poslao loptu u mrežu, a samo tri minute kasnije Antunović je zabio na asistenciju Benrahoua. Kako je odmicao drugi dio s klupe su ulazili Šošić, Melnjak, Đolonga, Skoko i Skelin, a nastavila se i golijada u Grubišnom Polju. Na 4:0 povisio je kup-majstor Melnjak u 82. minuti na asistenciju Hrgovića i postavio konačan rezultat, a posljednjim sučevim zviždukom krenula je i publika prema terenu, najviše oni najmlađi, u nadi da će uhvatiti koji suvenir, fotografiju ili autogram igrača Hajduka.

Hajduk već zna idućeg protivnika u Kupu kojeg će dobiti po koeficijentu i to će biti Mladost Ždralovi, protiv kojih su igrali prije dvije godine u istoj fazi natjecanja u Bjelovaru, a tamo će se i ovog puta susresti.