22.7 C
Srijeda, 26 lipnja, 2024

Hajduk slavio u Osijeku: ‘Bijeli’ se golom Livaje vratili na vrh ljestvice

U sjajnoj atmosferi najljepšeg i najmodernijeg hrvatskog stadiona Opus Arene pred 11105 gledatelja nogometaši Osijeka i Hajduka odigrali su zaostalu utakmicu 3. kola SuperSport HNL-a, slavili su na kraju gosti minimalnih 0:1. Slavonski prvoligaš odlično je startao dolaskom Zorana Zekića iz Partizanija i ostvario tri pobjede, od kojih je jedna bila nad Hajdukom u desetom mjestu na Poljudu, završilo je 0:2.

Nakon toga otkaz je dobio Ivan Leko, a bijele je preuzeo povratnik nakon 10 mjeseci, Mislav Karoglan te nanizao također tri pobjede. Također, treba reći da je Osijek u zadnjem kolu doživio prizemljenje u Velikoj Gorici i izgubio 3:0, a iz Osijeka su imali dosta primjedbi na suđenje. Poslije početnog ispitivanja snaga, prvi ozbiljniji napad imao je Osijek u 7. minuti kada je Gržan centaršutom zamalo iznenadio Lučića, no lopta ide preko vratnice.

Odmah zatim prijetili su i Splićani preko kapetana Livaje, ubacio je Pukštas a bivši vatreni u trku nije dobro zahvatio loptu u petercu domaćih. U desetoj minuti Dajaku je prijetio s nekih 20 metara iskosa, njegov udarac nije bio precizan i otišao je iznad gola Malenice. Lijevi branič bijelo-plavih Drambajev ‘zakuhao’ je opasnu situaciju u kaznenom prostoru tijekom 13. minute kada nije dobro očistio opasnost, Sahiti se iznenada našao u dobroj situaciji, ali je prepucao vrata Osječana.

Ukrajinac je bio dosta nesiguran i po toj strani je poprilično ‘ curilo’, Pukštas je neobičnim loptom okrznuo stativu, no naknadno je suđeno zaleđe, gosti iz Dalmacije su u tom trenutku bili bolji protivnik. 22. minuta također je bila opasna po gol domaćina, Livaja je fino plasirao udarac i lijevi kut Malenice, no izvrsno je intervenirao golman Osijeka. Osijek se malo trgnuo, a Jugović je u 33. minuti zamalo presjekao jedno neoprezno dodavanja koje je izbacio u aut koncentrirani Lučić.

Pet minuta prije isteka regularnog dijela prvog poluvremena imali su Osječani slobodni udarac s desne strane, Omerović je zavrnuo upotrebljivu loptu s desne strane, ali nitko od bijelo-plavih nije stigao ubaciti ju u mrežu. A onda je u 42. minuti katastrofalno pogriješio Vedran Jugović i dao prekratku loptu, Livaja je primio poklon, sjurio se prema golu i matirao istrčalog Malenicu.

Bila je to i posljednja ozbiljna prilika u prvom dijelu, a Zoran Zekić je potom vidio da je ‘vrag odnio šalu’ pa uveo tri Bukvića, Caktaša i Pušića, što je značilo puno ofenzivniji Osijek nego u prvom poluvremenu. Odličnu kontru povukli su Osječani u 51. minuti nakon kornera Hajduka, no Bukvić se nije snašao i dobro dodao za usamljenog Caktaša, prilika je kasnije otišla u nepovrat. 58. minuta ponudila je novu šansu za domaće, Nejašmić je ubačajem pronašao Caktaša koji glavom gađa pokraj gola, Osijek je u tim minutama ozbiljno stisnuo Splićane. Utakmica je naglo prekinuta u 73. minuti zbog nekulturnog i divljačkog ponašanja Torcide koji su u nekoliko navrata ispucali topovske udare, takvo ponašanje treba najglasnije osuditi jer to nisu pravi navijači, nego samo rade štetu klubu i cijelom prvenstvu.

Hajduk je bio podređen cijeli drugi dio, a onda se pogodili stativu u 82. minuti poslije loše reakcije osječke obrane na branjenje kornera, Odjidja-Ofoe je iz velike blizine zatresao okvir gola. Jugović se zatim u 84. mogao iskupiti za kardinalnu pogrešku, ciljao je s ruba šesnaesterca, ali lopta ide metar od gola Lučića koji nije bio primoran na intervenciju.

Dodajmo da je i prve minute pred kraj je skupio juniora Osijeka, Anton Matković, za kojeg se interesiraju Everton i Salzburg. U jeku osječkih napada, koji su dominirali u nastavku, Lovrić je sjajno slomio čuvara i opalio ljevicom, lopta je odsjela na gredi uz gomilu uzdaha tribina, zbilo se to u duboko u nadoknadi. Bila je to i zadnja prilika na cijelom susretu, Hajduk je uspio sačuvati vrata pravim bunkerom i uzeti sva tri boda.