22.7 C
Srijeda, 26 lipnja, 2024

Hajduk svladao vodeću momčad Poljske rezultatom 3:1

U posljednjoj, četvrtoj utakmici na pripremama u Istri, Hajduk je u dvoboju dva jesenska prvaka pobijedio poljski Slask iz Wroclawa s 3:1 zgodicima Marka Livaje u 75., Nikole Kalinića u 83. iz jedanaesterca i Emira Sahitija u posljednjim sekundama. Privremeno izjednačenje Poljacima donio je Patryk Klimala s bijele točke u 79. minuti. Realno, niti jedan jedanaesterac nije postojao, prestrog je u procjenama bio sudac Daniel Starčević.

Za penal Slaska olako je sudio prekršaj Sigura nad Petrovom, dok je kod klizećeg starta Matsenka na ubačaj Benrahoua, čini se krivo vidio igranje rukom. Poljaci su protestirali, čak im je i stručni stožer ušao na igralište raspravljajući se sa sucem. Promjene odluke nije bilo, a nema ni VAR-a, jer ovo je ipak pripremna utakmica.

Mislav Karoglan je, vjeruje se, izveo na početku 11 igrača koji će 28. siječnja istrčati protiv Rijeke na Poljudu na startu proljetnog dijela sezone. Njegov kolega s druge strane Jacek Magiera poslao je na teren dvije različite momčadi, većina prvotimaca igrala je u prvih 45 minuta u kojima se gotovo ništa nije vidjelo od igre. Tek jedan šut Livaje sa 16 metara pored desne vratnice u 21. minuti. Tvrdo, odgovorno, bez previše rizika uz 6 stupnjeva u zraku i vjetar. Tako je izgledao prvi dio. I Hajduk i Slask kao jesenski prvaci Hrvatske, odnosno Poljske, bili su prepoznatljivi po čvrstima obranama. Hajduk je primio 10 golova u 19 utakmica, Slask 15 u 19. Po tom kriteriju su to najbolje obrambene momčadi svojih liga. Bogami se vidjelo u prvih 45 minuta.

U nastavku je bilo puno više prilika za pogotke. Livaji je u 58. Trelowski sjajno obranio, uzvratio je Lučić u 60. kad je pred njega izbio Ince, a zatim je Trelowski refleksno reagirao na udarac Pukštasa u 63. minuti. Nakon toga su došli golovi.

U 75. je urodio presing Hajduka na polovici Slaska, Kalinić je produžio u sredinu prema Livaji, koji je došao na 16 metara i preciznim šutom u donji desni kut svladao Trelowskog. Dva jedanaesterca smo već opisali, Klimala je poslao Lučića u jednu, loptu u drugu stranu za 1:1. Kalinića je, pak, pročitao Trelowski, imao loptu na ruci, ali ona se svejedno provukla preko crte. Konačno, Sahiti je par sekundi nakon isteka 90. minute iskoristio odličnu asistenciju Kalinića i potvrdio pobjedu Bijelih. Dakle, pogodak Kalinića s bijele točke i dvije asistencije u samo 16 minuta na terenu!

HAJDUK: Lučić, Sigur, Uremović (od 60. Mikanović), Šarlija, Moufi (od 60. Kalik), Pukštas, Žaper, Krovinović (od 74. Odjidja Ofoe), Sahiti (od 74. N. Kalinić), Livaja (od 76. Sahiti), Kleinheisler (od 74. Benrahou).
SLASK (1. poluvrijeme): Leszczynski, Konczkowski, Bejger, Petkov, Janasik, Samiec-Talar, Pokorny, Olsen, Schwatz, Nahuel, Exposito.
(2. poluvrijeme): Trelowski, Matsenko, Petrov, Paluszek, Božinov, Ince, Lukasik, Rzuchowski, Boris, Pena (od 70. Zukowski), Klimala.