8.8 C
Petak, 19 travnja, 2024

Hrvatska u sjajnoj utakmici svladala Dansku i došla na korak od Final Foura Lige nacija

Nogometna reprezentacija Hrvatske u izvrsnoj utakmici na Maksimiru svladala je reprezentaciju Danske rezultatom 2:1 i tako došla nadomak plasmana na Final Four Lige nacija.

Hrvati su s drugog mjesta dočekali pretposljednji meč grupe, ali su pobjedom mogli preskočiti direktnog rivala Dansku u duelu na zagrebačkom Maksimiru.

Hrvatska je krenula znatno ofanzivnije po pobjedu, ali se igralo s dozom opreza u prvom dijelu. Izdvaja se pokušaj Andreja Kramarića glavom na samom startu. Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a u nastavku smo dobili spektakl.

Igrao se 49. minut kada je odbijenu loptu u mrežu proveo Borna Sosa, koji je lijepo pogodio gol Danske.

U 77. minuti najljepši detalj susreta. Christian Eriksen je povukao loptu s 30-tak metara, malo prišao golu Hrvatske i onda fantastičnim udarcem pogodio za 1:1.

Samo dvije minute trajala je radost Danaca. Lovro Majer je u 79. minuti pogodio za veliku pobjedu Hrvatske i skok na prvo mjesto. Hrvati u posljednjem kolu igraju protiv Austrije u gostima i trijumf ih sigurno vodi na Final Four, među četiri najbolje ekipe Lige nacija.

U drugom meču ove grupe Francuska je rezultatom 2:0 svladala Austriju. Golove za prvake svijeta postigli su Kylian Mbappe i Olivier Giroud, oba u drugom poluvremenu.

Drugu grupu elitne skupine Lige nacija obilježile su pobjede Nizozemske nad Poljskom u gostima (0:2) i Belgije na svom terenu protiv Velsa (2:1).