18.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Konferencijska liga: Domaći poraz Rijeke, Osijek slavio u gostima

Nogometaši Osijeka svladali su s 2-1 (0-0) kazahstanski Kyzylzhar, u gostima, u prvom dvoboju drugog pretkola Konferencijske lige.

Do prve gostujuće europske pobjede nakon pet godina Osijek je došao golovima u drugom poluvremenu. U 58. minuti je glavom pogodio Mihret Topčagić, dok je domaću mrežu u 76. naciljao Laszlo Kleinheisler za 2-0.

U 84. je nevjerojatan autogol postigao Darko Nejašmić za konačnih 2-1 Osijeka. Zabio je Osijek do kraja i treći pogodak, ali je poništen zbog zaleđa. Uzvratna se utakmica igra u Osijeku za sedam dana.

Rijeka je u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige na Rujevici poražena s 1:2 od švedskog Djurgaardena. Riječani su dobro počeli i poveli pogotkom kapetana Harisa Vučkića u 13. minuti, no u 38. minuti Hampus Finndell je izjednačio, a asistent za prvi gol gostiju Victor Edvardsen je u 54. minuti donio potpuni preokret i pobjedu Šveđanima, javlja Hina.

Do kraja susreta Rijeka je nastojala stići do pozitivnog rezultata pred uzvrat u Stockholmu koji je na rasporedu za tjedan dana, ali čvrsti sastav Djurgaardena lakoćom je otklanjao sve neugodne situacije pred svojim golom.

Djurgaarden je odigrao već 14 kola domaćeg prvenstva i velika mu je to bila prednost u odnosu na domaćine, koji iza sebe imaju tek prvo kolo hrvatskog prvenstva, dvoboj sa Šibenikom.