21.6 C

Maroko izbacio Portugal i plasirao se među četiri najbolje ekipe svijeta

Nogometna reprezentacija Maroka svladala je Portugal rezultatom 1:0 i tako ostvarila najveći uspjeh u povijesti plasiravši se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Maroko igra fenomenalno na Svjetskom prvenstvu, a bajka je nastavljena i u duelu s Portugalom. Nakon Belgije i Španjolske, Marokanci su se ponovo danas suočili s jednim od velikih favorita za samu završnicu, ali se nisu prepali. Portugal je bolje otvorio duel. Imao je Joao Felix priliku već u četvrtoj minuti, ali je Yassine Bono odlično intervenirao.

Youssef En Nesyri je mogao do gola u šestoj minuti, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan.

Nastavio se Maroko dobro braniti i prijetiti iz kontri, a Amallah je u 35. minuti nakon jedne povratne lopte šutirao veoma loše, iako je bio neometan na sedam metara od gola Portugala.

To je bio uvod u pogodak koji je šokirao Portugalce. Igrao se 42. minut kada En Nesyri impresivno skače i glavom pogađa mrežu Diega Coste.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a u nastavku selektor Portugala Fernando Santos odmah uvodi Cristiana Ronalda, koji je čekao šansu s klupe.

Marokanci su mogli riješiti pitanje pobjednika u 50. minuti, ali je Diego Costa nekako uspio obraniti pokušaj Hakima Ziyecha iz slobodnog udarca.

Portugal je krenuo na sve ili ništa u posljednjih pola sata. Do gola je mogao Bruno Fernandes u 63. minuti, ali je njegov udarac prošao tik preko prečke. U 83. minuti nevjerojatnu obrana Bonoa. Felix je iskosa s desne strane šutirao iz sve snage, ali golman Seville spašava Maroko.

Panika se donekle uvukla u redove Maroka u nadoknadi kada je drugi žuti karton dobio Walid Cheddira. To je značilo potpunu defanzivu u posljednjih osam minuta.

Do kraja utakmice uspjeli su se Marokanci obraniti sa svim igračima u polju i tako napraviti još jednu veliku senzaciju na Svjetskom prvenstvu.

Tako je Maroko ispisao svoju, ali i povijesti afričkog nogometa. Bit će prva reprezentacija u polufinalu Svjetskog prvenstva, a tu će igrati protiv boljeg iz večerašnjeg duela Francuske i Engleske.

Ono što je najimpresivnije, Maroko u pet utakmica nije primio gol od nekog igrača rivalskih ekipa. Jedini primljen gol, u pobjedi protiv Kanade, bio je autogol.