25.9 C
Subota, 29 lipnja, 2024

Mostarska Plemkinja Tea Perić prvakinja Hrvatske sa Ragusom

Sinoć je u dvorani 2 Doma Sportova pred 500 gledatelja, odigrana je peta utakmica-majstorica u ženskoj košarci između ŽKK Trešnjevka 2009 iz Zagreba i ŽKK Ragusa iz Dubrovnika za prvaka Hrvatske za sezonu 2023/2024.
U uzbudljivoj utakmici Ragusa je u trećoj četvrtini gubila čak 11 koševa ( 39:28), da bi uspjeli ipak završiti treću četvrtinu sa 41:37. Potom dolazi četvrta četvrtina kada i dolazi odluka za prvaka tako što Ragusa vodi 13:0 za plus 9 (41:50), a na kraju utakmice Ragusa slavi i pobjedu rezultatom 56:49 i tako je izborila četvrti naslov prvaka u nizu
Legendarna košarkašica Danira Nakić je uručila Ragusi zlatne medalje i veliki prijelazni pokal, a predsjednik HKS-a Nikola Rukavina pokal u trajno vlasništvo!

U dresu ŽKK Ragusa naša Tea Perić, odigrala je 30 minuta i imala važne koševe i skokove (učinak od 7 koševa, 7 skokova), 1 asistencija i 4 ukradene lopte.