16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

NK Široki Brijeg pogotkom s početka drugog poluvremena eliminirao NK GOŠK iz Kupa BiH

Šesnaestina finala nogometnog Kupa BiH donijela je U Gabeli ogled domaćeg NK GOŠK i premijerligaša NK Široki Brijeg.

U Kupu BiH igra se samo jedna utakmica pa je ovom minimalnom pobjedom NK Široki Brijeg izborio plasman u 1/8 finala Kupa BiH.

Prva prva prilika na utakmici bila je za NK Široki Brijeg u 9. minuti. Nakon izvedenog udarca iz ugla s desne strane Stipe Jurić je prebacio loptu do Ivana Ikića koji iz neposredne blizine upućuje udarac glavom ali vratar Lukač uz pomoć svoje obrane sprječava pogodak gostiju.

Greda GOŠK-a se trese u 19. minuti nakon što je jedna dubinska lopta došla do Dine Ćorića koji sjajno ubacuje za Božu Vukoju koji glavom šutira i pogađa gredu.
Isti igrač samo minutu kasnije još jednom opasno prijeti. Mato Stanić je uputio centaršut s lijeve strane a Vukoja je odlično skočio ali njegov udarac odlazi nedaleko od lijeve vratnice vratara Lukača. U 22. minuti i NK GOŠK je zaprijetio preko Asentića ali ostalo je 0:0.

Još jedan pokušaj gostiju bio je u 35. minuti. Udarac iz kuta izveo je Vukoja, lopta je došla do Matića koji je prebacuje na drugu vratnicu do Ikića koji tuče ravno u vratara Lukača.
Najbolju priliku u prvom poluvremenu NK GOŠK je imao u 38. minuti. Nakon slobodnog udarca lopta se odbila do Savića koji s pet metara upućuje udarac ali vratar Miškić još bolje reagira i spašava mrežu gostiju.

Drugo poluvrijeme započelo je pogotkom gostiju.
Jedan dugi napad okončan je pogotkom kapetana Ćorića. Lopta je s lijeve strane od Matića preko Marića stigla do Ćorića koji s ruba šesnaesterca pogađa za vodstvo gostiju 1:0.
U 49. minuti domaći su imali jedan dobar kontranapada. Lopta je došla do Ereiza ali njegov udarac je izblokirao Stanić koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena.
Minutu poslije NK GOŠK ima sjajnu priliku nakon udarca iz kuta. Loptu je u šesnaesterac poslao Jusufbašić, najviši u skoku je Savić ali njegov udarac odlazi pored gola.
Jusufbašić u 59. minuti upućuje udarac iz daljine ali vratar Mišić sjajno intervenira.
U 73. minuti Asentić je istrčao kontranapada i dodao za Nuhanovića ali njegov udarac. Da je Nuhanović i zatresao mrežu, pogodak ne bi bio priznat jer je označeno zaleđe.
U 83. minuti Medić je uputio jedan udarac iskosa s desne strane ali do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

NK GOŠK se sada samo okreće prvenstvenom natjecanju gdje ga već ovoga vikenda očekuje gostovanje u Tešnju kod ekipe NK TOŠK.
NK Široki Brijeg također ovog vikenda na Pecari dočekuje ekipu FK Krupa u sklopu Premijer lige BiH.