11.6 C
Subota, 21 rujna, 2024

Novi poraz GOŠK-a, ovaj put bolji od Gabeljana bili su nogometaši Željezničara

Nogometaši Željezničara slavili su na gostovanju kod GOŠK-a u posljednjoj utakmici 6. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom (3:0).

Domaći su dugo odolijevali, odbijali napade gostiju, a onda su rezervisti na večerašnjem susretu Amer Hiroš i Sulejman Krpić donijeli vrijedna tri boda svom timu. Uzbuđenja u Gabeli krenula su već u 8. minuti kada je Marko Mandić srušio Aleksandra Boljevića.

Sudac Miloš Gigović mu je prvo pokazao žuti karton, a onda je nakon gledanja VAR snimke, što je potrajalo nekih pet minuta, promijenio odluku i isključio igrača GOŠK-a.

Prvu pravu priliku vidjeli smo u 27. minuti ali Boljević nije uspio pogoditi glavom s nekih sedam metara od gola domaćih. Iako je Željezničar imao igrača više, mučio se u napadu.

Nije bio raspoložen ni Filip Dangubić. U 48. minuti ga je sjajno proigrao Abdulmalik Al Jaber, ali se on sapleo i promašio cijelu loptu.

Odolijevao je GOŠK sve do 73. minute, a onda se zatresla mreža golmana Vasilja Kolaka.

Bio je to jedan dug napad Željezničara koji je spasio Samir Radovac sjajnim uklizavanjem, a u nastavku je Matej Cvetanovski centrirao, golman Kolak odbio loptu, a Hiroš je proslijedio u mrežu.

Cvetanovski je asistirao Krpiću u 85. minuti, a konačnih 3:0 u nadoknadi meča postavio je Amer Hiroš. Ponovo je asistirao nesebični Cvetanovski.

Željezničar je nastavio sjajan niz na gostovanjima – tri meča i tri pobjede (Velež, Sloboda i GOŠK).

U narednom kolu Plavi dočekuju Zrinjski, dok će GOŠK gostovati Širokom Brijegu.