28.9 C
Petak, 28 lipnja, 2024

Poraz hrvatske futsal reprezentacije u Francuskoj

Hrvatska futsal reprezentacija poražena je u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Lavalu od Francuske 2-5 (0-1).

Nakon uvjerljivih pobjeda nad Njemačkom i Slovačkom, Hrvatska je doživjela i prvi poraz u borbi za prvo mjesto u skupini.

Francuzi su poveli preko Belhaja (12), no u drugom dijelu Hrvatska radi preokret pogocima Franca Jelovčića (23) i Antonija Sekulića (27).

No, potom domaćini odigravaju furioznu završnicu. U 33. minuti Saadoui izjednačuje na 2-2, a dvije minute kasnije Mohammed dovodi Francuze u vodstvo 3-2, da bi Bendali u 36. minuti digao na 4-2. Konačnih 5-2 postavio je Mohammed (39).

Na ljestvici Francuska vodi sa sedam bodova, Hrvatska ima šest, Njemačka tri, a Slovačka jedan bod.

Hrvatska 10. listopada u Zagrebu dočekuje Francusku.