Nedjelja, 30 lipnja, 2024

Prvokacija talijanskih navijača: Na tribinama podigli poruku kojom svojataju Rijeku

HOĆE LI UEFA REAGIRATI? Skandalozna provokacija talijanskih navijača. Na tribinama podigli poruku kojom svojataju – Rijeku.

Kruži fotografija talijanskog navijača koji u rukama drži transparent s porukom “Ridateci Fiume”

Talijanski navijači su prije sinoćnje utakmice u Leipzigu Hrvate odlučili provocirati potpuno skandaloznom porukom kojom svojataju dio hrvatskog teritorija.

Društvenom mrežom X kruži, naime, fotografija talijanskog navijača koji u rukama drži transparent s porukom “Ridateci Fiume” ili u prijevodu – “Vratite nam Rijeku”.

Istria, Fiume e Dalmazia… Ne Slovenia ne Croazia! ???????????? pic.twitter.com/z7BXfhnu1N

— Andrea Zanchi (@Andre191988) June 24, 2024

Tek treba vidjeti hoće li ovaj skandalozni detalj s tribinama biti prijavljen UEFA-i i hoće li talijanski nogometni savez biti kažnjen zbog neprimjerenog navijačkog transparenta koji otvoreno veliča vrijeme fašističke Italije.

Hrvatska je sinoć, podsjetimo, odigrala remi s Talijanima nakon što je Mattia Zaccagni doslovno u posljednjem napadu osam minuta duge sudačke nadoknade zabio pogodak za 1-1.

Bio je to drugi gol u sudačkoj nadoknadi kojeg je hrvatska vrsta primila u Njemačkoj. Šokirao nas je i albanski veznjak Klaus Gjasula u petoj minuti nadoknade pogodivši za 2-2.

Da samo jedan od ta dva gola nije primila, hrvatska reprezentacija bi osigurala vizu za osminu finala.