15.5 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Sarajevo svladalo Željezničar u 144. vječitom derbiju

Nogometašima Sarajeva pripao je 144. sarajevski derbi nakon što su u okviru 10. kola Premijer lige BiH svladali Željezničar sa 2:0. Za Bordo tim su pogađali Mersudin Ahmetović u 30. i Darko Bodul u 57. minuti.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je Željezničar u 14. minuti, kada je nakon oklijevanja Petar Bojo šutirao, a njegov udarac izblokirao Muharem Trako. I Mustafa Mujezinović je upropastio potencijalno dobru priliku u 28. minuti. I onda je uslijedila kazna. Samo dvije minute kasnije iskusni Ahmetović je pogodio nakon asistencije Mirka Oremuša.

Istina, golu je prethodila sporna situacija, jer je Oremuš prilikom dodavanja Tarika Ramića bio najbliži vrataru gostiju Josipu Benderu. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavak su mnogo bolje ušli domaći.

Pet minuta igre u nastavku i domaći su ponovo zaprijetili, ali je pokušaj Halida Šabanovića obranio Bender. Onda je Darko Bodul u 57. minuti sa nekih 25 metara od gola sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Prava majstorija “desetke” Sarajeva, vratar Željezničara nije imao šanse.

Do kraja utakmice nije bilo viđeno više golova, a u dva navrata je viđeno koškanje igrača, što i nije neobično s obzirom da se radilo o derbi utakmici. Ovo je Sarajevu 44. pobjeda u velikom derbiju, jednu više ima Željezničar.