Naslovnica Sport Nogomet Široki Brijeg u 89. minuti ispustio pobjedu na gostovanju kod Rudara

Široki Brijeg u 89. minuti ispustio pobjedu na gostovanju kod Rudara

Nogometaši Rudara i Širokog Brijega podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Prijedoru u okviru drugog kola Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, a već u 8. minuti Jurilj je propustio zicer koji mu je obranio vratar domaćih Topolović. Široki je i u nastavku prvog poluvremena kontrolirao igru, a Rudar je najbliži golu bio u 31. minuti kada Santosa nisu ispratili suigrači prilikom jednog opasnog napada. Nakon prvih 45 minuta ipak nije bilo gola.

Nakon uvodnog pritiska Rudara početkom drugog poluvremena, gosti su u 60. minuti došli u vodstvo golom Ikića.

Rudar je krenuo po izjednačenje, a Široki je pred kraj utakmice propustio još jednu dobru priliku. Opet je promašio Jurilj, a kazna je uslijedila minut prije kraja regularnog dijela meča. Strijelac je bio Amoah kojem je asistirao Santos za konačnih 1:1.

Široki je sada na šestom mjestu Premijer lige BiH, dok je Rudar na desetoj poziciji. Rudar u narednom kolu gostuje Veležu, dok Široki Brijeg dočekuje ekipu Radnika.