Naslovnica Sport Nogomet Široki Brijeg u hercegovačkom derbiju svladao Zrinjski

Široki Brijeg u hercegovačkom derbiju svladao Zrinjski

Ekipa Širokog Brijega ostvarila je veoma važnu pobjedu u hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog, a oni su u okviru 28. kola Premijer lige BiH na svojoj Pecari pobijedili rezultatom 1:0.

Nakon nešto mirnijeg početka utakmice, Zrinjski je u 10. i 14. minuti dva puta prijetio preko Juranovića i Bilbije, ali nije bilo promjene rezultata, da bi prvu pravu šansu u prvom poluvremenu vidjeli tek u 40. minuti kada je Filipović promašio dobru priliku za gostujući tim.

Prvu šansu za Široki Brijeg u prvom poluvremenu imao je Jurilj u 44. minuti, ali je šutirao malo pored gola Zrinjskog. Filipović je odmah na drugoj strani mogao kazniti taj promašaj i pogoditi za vodstvo svog tima, ali nije bio precizan pa se s rezultatom 0:0 otišlo na poluvrijeme.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti. Stanić je šutirao, lopta na putu prema golu pogađa Jakovljevića i odbija se u mrežu Zrinjskog za vodstvo Širokog Brijega od 1:0.

Odmah je Zrinjski mogao poravnati na 1:1, ali Mašić na drugoj strani nije bio precizan, a novu dobru priliku za Plemiće imao je Ljubić u 76. minuti kada mu je golman Miškić obranio udarac.

Dobru priliku imao je i Čorluka u 83. minuti, no i njegov udarac je otišao preko gola, a nakon toga je domaći tim uspio sačuvati prednost i doći do veoma važne pobjede.

Ovom pobjedom Široki Brijeg se približio Zrinjskom na četvrtom mjestu i sada sa 48 osvojenih bodova imaju bod manje od Plemića. U narednom meču Široki igra protiv Željezničara na Grbavici, dok će Zrinjski igrati protiv Veleža na svom stadionu.

Široki Brijeg – Zrinjski 1:0 (Jakovljević autogol 57′)