31.6 C
Petak, 28 lipnja, 2024

Šok u Leipzigu: Italija golom u 8. minuti sudačke nadoknade “izvukla” remi protiv Hrvatske

U posljednjem trećem kolu skupine B na EURU hrvatska nogometna reprezentacija je odigrala 1-1 (0-0) protiv Italije što će izabranike Zlatka Dalića vrlo vjerojatno udaljiti od osmine finala prvenstva.

U 55. minuti Luka Modrić je doveo Hrvatsku u vodstvo te je minimalnih 1-0 stajalo sve do 98. minute. Tada je za 1-1 pogodio Mattia Zaccagni čime je Italija osvojila drugo mjesto u skupini i osigurala subotnji meč osmine finala protiv Švicarske, prenosi Hina.

Hrvatska je zauzela treće mjesto u skupini s dva boda te mora čekati rasplet u drugim skupinama. No, u ovom trenutku vrlo su male šanse da se Hrvatska nađe među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije koje idu prema osmini finala.

Golova nije bio u prvih 45 minuta u kojima je Hrvatska najbolju šansu imala u petoj minuti kada je odlično pod gredu pucao Luka Sučić, ali je pogodak spriječio talijanski vratar Donnarumma. Italija je najbolju šansu imala u 27. minuti kada je Bastoni sam ostao na drugoj vratnici, ali je njegov dobar udarac glavom još bolje obranio Dominik Livaković. Kako je utakmica prolazila tako su Talijani bili sve opasniji.

Na startu drugog poluvremena Hrvatska je dobila savršenu šansu za vodstvo. U 53. minuti je suđen jedanaesterac, ali je udarac Modrića s bijele točke obranio Donnarumma. No, samo dvije minute kasnije Modrić je ispravio grešku. Nakon pokušaja Budimira lopta se odbila do Modrića koji je loptu zakucao pod gredu za 1-0.

Sve do kraja Italija je žestoko stiskala, napadala i prijetila, a Hrvatska je izdržala do 98. minute kada je Zaccagni pogodio za 1-1 i vjerojatno gurnuo ‘Vatrene’ podalje od osmine finala.