16.6 C
Četvrtak, 19 rujna, 2024

Srpski mediji: Zastava Torcide ili Hajduka ne može na Marakanu

Nogometaši Crvene zvezde u četvrtak od 18:45 dočekuju Benficu u utakmici prvog kola Lige prvaka. Srpski mediji pišu da bi se na stadionu Rajka Mitića u Beogradu moglo skupiti oko 2500 navijača portugalske momčadi i da bi među njima moglo biti i pripadnika splitske Torcide.

Torcida i No Name Boys, kako se naziva navijačka skupina Benfice, već su godinama prijateljske navijačke skupine te često zajedno navijaju. Stigli su tako Portugalci nedavno i u Zagreb kako bi pomogli Torcidi u teškim vremenima za klub. Tijekom derbija protiv Dinama razvili su i koreografiju u drugom poluvremenu kako bi izrazili prijateljstvo. Istaknuli su i natpis “e pluribus unum”, koji je i na grbu Benfice, a znači “iz mnoštva jedan”.

Zajedno su i prekinuli derbi kad su teren zasuli bakljama. Neke su letjele i do centra. Zbog toga je utakmica prekinuta na desetak minuta te je sudac Igor Pajač morao drugo poluvrijeme produljiti 13 minuta. Susret je završio pobjedom Hajduka 0:1. Jedini gol zabio je Marko Livaja na asistenciju Dominika Prpića.