Danas je u Mostaru odigran 49. gradski derbi u kome je HŠK Zrinjski dočekao FK Velež, a koji je privukao 7583 gledatelja. Kako smo već pisali travnjak stadiona pod Bijelim brijegom bio je dobro natopljen vodom od obilne kiše koja je padala u Mostaru tijekom cijelog dana.

U najavi utakmice trener Plemića je istaknuo da je njegov tim veliki favorit, a gosti su došli skupo prodati svoju kožu.

Premijer liga BiH, 2. kolo:
HŠK Zrinjski – FK Velež 1:0 (0:0)

HŠK Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Čeliković, Zlomislić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Barišić, Lendrić, Bencun, Mandić.
FK Velež: Bobić, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Ovčina, Brandao, Berisha, Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Čivić.

U prvom poluvremenu mogli smo vidjeti slabu nogometnu predstavu. Zrinjski je pokušavao postići pogodak, dok su nogometaši Veleža se odlično branili i pokušavali iz kontra napada ugroziti vrata domaćina. Na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Na početku drugog poluvremena Zrinjski je krenuo dosta odlučnije. Igrala se 54. minuta kada je vlastitu mrežu zatresao kapetan Denis Zvonić za veliko veselje domaćih navijača.

Do kraja utakmice Velež je nastavio preko kontra napada pokušavati ugroziti vratara Zrinjskog Ivana Brkića, a Zrinjski je imao dvije lijepe prilike preko Čirjaka i Lendrića koje nije iskoristio.

Utakmica je završila pobjedom Plemića rezultatom 1:0.

Tijekom sutrašnjeg dana na našem portalu moći ćete pogledati još dosta zanimljivih fotografija, kao i video priloga!!!