Naslovnica Sport Nogomet (VIDEO) Sjećate li se posljednjeg duela Hrvatske i Argentine i Rebićeve golčine...

(VIDEO) Sjećate li se posljednjeg duela Hrvatske i Argentine i Rebićeve golčine u ubjedljivoj pobjedi Vatrenih?

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Argentine će večeras igrati u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kataru, a to će biti šesti put da se te dvije reprezentacije sastaju.

Hrvatska i Argentina su igrale pet puta, obje selekcije imaju po dvije pobjede uz jedan neriješen rezultat, a Vatreni su dobili njihov posljednji duel koji je odigran na Svjetskom prvenstvu 2018. godine u Rusiji.

Taj susret je odigran u drugom kolu grupe D, a Hrvatska je slavila rezultatom 3:0.

Hrvatska je tada odigrala jednu od najboljih utakmica generacije i pobijedila je s 3:0 golovima u drugom poluvremenu.

Mrežu Willyja Caballera je načeo Ante Rebić golčinom u 53. minuti nakon velike greške argentinskog golmana, a potom je u 80. minuti Modrić prelijepo pogodio s 20 metara, a tačku na “i” je stavio Ivan Rakitić u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Ante Rebić je u međuvremenu izbačen iz reprezentacije, dok se Rakitić oprostio od dresa sa državnim grbom, te će od strijelaca iz te utakmice večeras u 20 sati na teren istrčati samo Modrić.