16.9 C
Srijeda, 1 svibnja, 2024

Željezničar poražen u Banja Luci: Borac učvrstio svoju poziciju

Borac je na Gradskom stadionu u Banja Luci dočekao Željezničar u okviru 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Derbi utakmica, kao i inače, nije mogla proći bez kontroverzi. Navijači Željezničara su prije početka utakmice vraćeni iz razloga samo poznatih MUP-u RS.

Onaj bitniji dio derbija, sama utakmica, je završena pobjedom Banjalučana rezultatom 2:0. U samoj utakmici nije viđeno previše prilika sa obje strane, a domaćini su dominirali od početka.

Na prvi gol se čekalo do 73. minute. Piščević je sa desne strane terena centrirao, a Momčilo Mrkaić je u skoku bio bolji od defanzivaca Željezničara i udarcem glavom je matirao golmana Muftića.

Četiri minute kasnije Borac je poduplao svoje vodstvo. Ninković je uputio centaršut iz kornera, lopta pada u peterac gostiju, a, asistent prvog gola, Nedeljko Piščević, koji je ostao sam, nije imao puno problema da tu loptu zakuca u mrežu Željezničara.

Borac je ovom pobjedom učvrstio drugu poziciju, dok će Željezničar morati potražiti svoju sreću u nekom od narednih duela u borbi za Europu.