28.9 C
Petak, 28 lipnja, 2024

ŽKK Zrinjski 2010: Fenomenalne Plemkinje slavile na gostovanju u Tuzli

Košarkašice ŽKK Zrinjski 2010 danas su gostovale kod ekipe ŽKK Jedinstvo u Tuzli. Plemkinje su stigle u Tuzlu na krilima dobrih igara i pobjeda, a i domaće košarkašice su se nadale nastavku niza jer su dvije zadnje utakmice slavile.

Prva četvrtina bila je dosta poravnata i završila je rezultatom 16:15. U drugoj četvrtini Plemkinje preuzimaju vodstvo i na odmor se ide rezultatom 28:32.

U nastavku smo ponovo gledali poravnatu igru. Domaće su dobile treću četvrtinu 20:18, ali su Plemkinje bile bolje u zadnjoj koju su dobile rezultatom 20:21 za zasluženu pobjedu 68:71.

Plemkinje su do pobjede vodile Sara Herceg sa 17, Katarina Mihalj i Ana Leko sa po 13, Katja Bakalar 12 , Ivana Đolo i Jelena Čutura sa po 7, te Karla Lasič sa 2 koša.

Kod domaćih su se istakle Lejla Livadić sa 19 i Chelsea Lindsay sa 14 poena.