17.7 C
Subota, 4 svibnja, 2024

(FOTO) Košarkašice teškim porazom od Njemačke okončale kvalifikacije za Europsko prvenstvo

Ženska košarkaška reprezentacija BiH neće nastupati na narednom Europskom prvenstvu nakon što je večeras rezultatom 92:61 poražena od Njemačke.

Već je u prvoj četvrtini bilo izvjesno da je pred našim košarkašicama teška noć, jer su Njemice ovaj period igre dobile sa 30:15.

Druga dionica donijela je pak nešto bolju igru naše reprezentacije, a u pojedinim momentima se činilo i da bismo mogli doći do izjednačenja i potpunog povratka u meč. Međutim, Njemačka je uspješno iskonstruirala ovu dionicu igre i na odmor se otišlo sa vodstvom gošći od 44:37.

U trećoj četvrtini, Njemačka je ponovo bila osjetno bolja i riješila je pitanje pobjednika u svoju korist. Ovaj period igre okončan je vodstvom gošći od 68:49, pa je postalo jasno da našem timu nema povratka. Opao je stoga i duh kod naših košarkašica, te su na kraju poražene sa uvjerljivih 92:61.

Naša reprezentacija je na otvorenju kvalifikacija slavila dvije pobjede, a onda je vezala četiri poraza, te ih je okončala na trećem mjestu sa omjerom 2-4.

Najefikasnija je u našem timu bila Nikolina Knežević sa 17 poena, dok je kod Njemica najbolja bila Leonie Fiebich sa 30 poena.