17.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

ABA 2 liga: Široki poražen na gostovanju kod Borca

Košarkaši Širokog poraženi su u 20. kolu ABA 2 lige na gostovanju kod prvoplasiranog Borca rezultatom 91:69.

Borac je jedina ekipa iz ABA 2 lige koja je ove sezone slavila na Pecari. Uvjerljivo drže prvo mjesto i sigurni su putnici u doigravanje.

Široki je raspoloženo ušao u utakmicu, nakon pet minuta igre imali su stopostotni učinak s linije za tri poena (5/5). Ubrzo je i domaćin uhvatio napadački ritam pa su gledatelji mogli uživati u atrkativnom otvaranju utakmice s mnogo poena.

Gosti su održavali prednost kroz cijelu prvu četvrtinu koju su dobili s 22:21.

Čolak s dvije trice početkom druge četvrtine Široki opet vraća na sedam poena prednosti. Borac je nakon toga pojačao obranu, isprovocirao nekoliko grešaka gostiju i utakmicu vratio u egal.

Tricom deset sekundi prije kraja poluvremena Borac je prvi put prešao u vodstvo i na predah otišao s rezultatom 41:39.Široki loše otvara drugo poluvrijeme, Borac koristi njihove greške u obrani i odlazi na devet poena prednosti ujedno i najveću prednost na utakmici. Trener Hrvoje Vlašić tada zove minutu odmora pokušavajući motivirati svoje igrače što nije urodilo plodom jer domaćin ubrzo dolazi do dvocifrene prednosti.

Borac je u drugom dijelu četvrtine bio skoro četiri minute bez poena, ali to Široki nije iskoristio i domaćin u posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 60:50.

Široki u posljednjoj četvrtini nije imao nikakve šanse za povratak. Borac je pobjegao na visokih 19 razlike i utakmica je bila gotova šest minuta prije kraja, a konačni rezultat glasio je 91:69.

Borac su do pobjede predvodili Nenad Nerandžić s 15 i Bryce Tyler Jones s 14 poena, dok je u Širokom najbolji bio Dario Drežnjak s 20 poena.

U predzadnjem kolu Široki na Pecari dočekuje Sutjesku.