13.8 C

Aidin Mahmutović postigao oba gola za trijumf Čelika protiv Širokog Brijega

Čelik je drugi dio sezone, utakmicom 12. kola BHT Premijer lige, otvorio trijumfom na svom Bilinom polju protiv Širokog Brijega rezultatom 2:0 (0:0).

Tako je na klupi Čelika pobjedom debitovao i novi, već treći ovosezonski trener, srbijanski stručnjak Slaviša Božičić, koji je već u 26. minuti bio prinuđen da zbog povrede zamijeni napadača Harisa Dilavera.

Dilaver se nekoliko minuta ranije u kaznenom prostoru gostiju sudario s golmanom Širokog Martinom Zlomislićem pa nije mogao nastaviti igru, a zamijenio ga je upravo strijelac oba gola, iskusni napadač Aidin Mahmutović.

Mahmutović je prvi gol postigao u 83., a drugi u 90. minuti meča te, nakon tri utakmice bez pobjede, svom timu donio ukupno četvrti ovosezonski trijumf.

Gosti su u 38. minuti imali veliku priliku, kada je na centaršut Branimira Cipetića sa oko sedam metara šutirao Dražen Bagarić, a golman Čelika Bojan Pavlović odbranio i izbio loptu u korner.

Cipetić je u 40. minuti, kao zadnji igrač obrane, na oko 25 metara od gola srušio Mahmutovića te dobio direktan crveni karton pa su gosti u nastavku imali igrača manje.

Čelik je u 50. minuti imao najbolju priliku, kada je, na ubacivanje Vladimira Grahovca, Ševko Okić sa oko pet metara šutirao pored gola. Bagarić je u 54. minuti izbio sam pred golmana Pavlovića, koji je napustio gol te mu skratio kut. Šut napadača gostiju ovog je puta završio pored gola.

Mahmutović je u 57. minuti sa 10-ak metara šutirao glavom pored gola. Dobar šut Ljubiše Pecelja u 72. minuti sa oko 15 metara golman Zlomislić je skrenuo u korner. Zlomislić je u 81. minuti izboksovao loptu ispred Mahmutovića.

Zeničani su u 83. minuti prvo pogodili prečku, a u nastavku akcije Grahovac je proigrao Mahmutovića, koji je sa oko tri metra šutirao glavom i donio vodstvo Čeliku od 1:0.

Mahmutović je u sudačkom vremenu, nakon što je Zlomislić odbranio šut Ševkije Resića, ponovo iz blizine ubacio loptu u mrežu za konačnih 2:0.