4.9 C
Petak, 26 travnja, 2024

Andrej Kramarić s četiri pogotka ‘potopio’ Borussiju Dortmund

Andrej Kramarić s četiri pogotka srušio Borussiju Dortmund i odveo Hoffenheim u Europsku ligu
Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je četiri pogotka u 4-0 (2-0) pobjedi nogometaša Hoffenheima ostvarenoj u posljednjem kolu njemačkog prvenstva na gostovanju kod Borussije Dortmund, kojom su se plasirali u Europsku ligu.

Kramarić je sva četiri pogotka postigao na drugačiji način, a najljepši je bio prvi, kad je u 8. minuti na povratnu loptu sa 20-ak metara pogodio lijevi kut pokraj nemoćnog vratara Buerkija. U 30. minuti se ‘Krama’ našao na pravom mjestu i skrenuo u mrežu udarac Skova za 2-0, što je bio rezultat na poluvremenu.

U 48. minuti, kad je Borussia krenula po pogodak, Kramarić je iskoristio otvoreni prostor u jednom kontranapadu, došao do kaznenog prostora u kojem se lažnjakom oslobio čuvara i po treći put svladao nemoćnog švicarskog vratara Buerkija.

Konačnih 4-0 Kramarić je postavio iz kaznenog udarca. Buerki je ‘pročitao’ njegov udarac, ali mu je lopta izmigoljila i ušla u mrežu.