15.5 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Bayern potvrdio osminu finala, Real Madrid slavio na San Siru, a Atalanta na Anfieldu

Nakon Seville, Chelsea, Barcelone i Juventusa, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Bayern, te Manchester City, dok je u derbiju večeri Real Madrid na San Siru pobijedio Inter sa 2-0 gurnuvši milanski klub na rub ispadanja.

Bayern je u susretu A skupine pobijedio RB Salzburg sa 3-1 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini.

Bavarci nisu bili toliko efikasni kao u prošlom kolu kada su u Salzburgu slavili sa 5-2, ovoga puta bilo je 3-1. Golove za momčad europskog prvaka zabili su Robert Lewandowski (43), Max Wober (43-ag) i Leroy Sane (68), dok je pogodak za goste zabio Mergim Berisha (73). Odlično raspoloženje kod domaćina pokvarilo je isključenje Marca Roce u 66. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Atletico Madrid i Lokomotiv su odigrali bez golova. Vedran Ćorluka je odigrao cijeli susret za goste, dok Ivo Grbić nije nastupio za Atletico.

Skupina A:
Bayern – RB Salzburg 3:1 (Lewandowski 43′, Coman 52′, Sane 68′ / Berisha 73′)
Atletico – Lokomotiv Moskva 0:0

Ljestvica: Bayern 12, Atletico 5, Lokomotiv 3, RB Salzburg 1 bod

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Real Madrid je na San Siru pobijedio Inter sa 2-0 gurnuvši milanski klub na rub ispadanja.

“Kraljevski klub” je stigao do prednost već u sedmoj minuti golom Edena Hazarda iz jedanaesterca kojeg je skrivio Barella neopreznim startom nad Nachom.

Možda i ključni trenutak dogodio se u 33. minuti kada je Arturo Vidal dobio dva žuta kartona u desetak sekundi zbog prigovora sucu Taylor jer nije sudio kazneni udarac na njemu. S igračem više Real je u 59. minuti povećao prednost, nakon što je Hakimi zatresao vlastitu mrežu nakon Rodrygova udarca.

Luka Modrić je igrao cijeli susret za Real, Ivan Perišić je kod domaćina ušao u igru u drugom poluvremenu, dok Marcelo Brozović nije konkuriro za sastav.

U drugom susretu iz ove skupine Borussia Moenchengladbach je pobijedila Šahtar sa 4-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala. Njemački sastav je u prošlom kolu u Ukrajini slavio sa 6-0, a večeras sa 4-0 postigavši čak 10 golova u dvije utakmice.

Borussija je pitanje pobjednika razriješila već u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Lars Stindl (17-11m), Nico Elvedi (34) i Breel Embolo (45+1). U nastavku je Oscar Wendt (78) potvrdio pobjedu domaćina.

Skupina B:
Borussia Monchengladbach – Šahtar 4:0 (Stindl 17′-11m, Elvedi 34′, Embolo 45+1′, Wendt 77′)

Ljestvica: Borussia 8, Real Madrid 7, Šahtar 4, Inter 2 boda

U skupini C Manchester City je osigurao prolaz u osminu finala nakon gostujuće 1-0 pobjede protiv Olympiakosa. Pogodak odluke u četvrtoj pobjedi “Građana” zabio je Phil Foden u 36. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Porto porazivši Marseille sa 2-0. Sanusi (39) i Sergio Oliveira (72) zabili su za portugalski sastav. Dodajmo kako su obje momčadi završile utakmicu s igračem manje. U 67. minuti kod Porta je isključen Grujić, a četiri minute kasnije “pocrvenio” je i Balerdi. Duje Ćaleta-Car nije igrao za OM koji je upisao i četvrti poraz.

Skupina C:
Olympiacos – Manchester City 0:1 (Foden 36′)
Marseille – Porto 0:2 (Sanusi 39′, Oliveira 72′-11m)

Ljestvica: Manchester City 12, Porto 9, Olympiakos 3, Marseille bez bodova

U skupini D Atalanta je na Anfieldu pobijedila Liverpool sa 2-0 zakomplicirvši situaciju u skupini.

Nakon početna tri porza engleski prvak je imao priliku osigurati prolaz, ali nije uspio premda je u prošlom kolu u Bergamu slavio sa 5-0.

Ovoga puta Atalanta je izborila pobjedu koja je ostavlja u igri za prolaz. Golove su zabili Iličić (60) i Gosens (64), a Mario Pašalić i Boško Šutalo nisu nastupili za goste.

U drugom susretu Ajax je pobijedio Midtylland sa 3-1.

Strijelci za “Kopljanike” bili su Gravenberch (47), Mazraoui (49) i Neres (66), a za goste je zabio Mabil (80-11m). Dominik Kotarski nije igrao za Ajax.

Skupina D:
Liverpool – Atalanta 0:2 (Iličić 60′, Gosens 64′)
Ajax – Midtjylland 3:1 (Gravenberch 47′, Mazraoui 49′, Neres 66′ / Mabil 80′-11m)

Ljestvica: Liverpool 9, Ajax i Atalanta 7, Midtjylland bez bodova.

INTER – REAL MADRID 0:2 (Hazard 7′-11m, Rodrygo 59′)

INTER: Handanović – Škriniar, De Vrij, Bastoni (od 46′ D’Ambrosio) – Hakimi (od 64′ Sanchez), Barella, Gagliardini (od 78′ Sensi), Vidal, Young – Lukaku (od 86′ Eriksen), Martinez (od 46′ Perišić)

REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Varane, Nacho, Mendy – Modrić, Kroos, Odegaard (od 58′ Casemiro) – Vazquez, Hazard (od 78′ Vinicius Jr.), Mariano (od 58′ Rodrygo)