13.8 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Bojan Bogdanović fintama izluđivao Jokića, Utah razbila Denver

BOJAN BOGDANOVIĆ vratio se navikama sa samog početka mjeseca i s 21 poenom pomogao Utah Jazzu da dođe do uvjerljive pobjede 125:102 na gostovanju kod Denver Nuggetsa. Time je Utah prekinula niz od četiri poraza i vratila se na treće mjesto Zapada. Nikola Jokić predvodio je domaćine novim triple-doubleom.

Bogdanović je do 21 poena došao šutirajući iz igre 8/15, za tricu 1/4, a s linije slobodnih bacanja 4/6. Imao je i pet asistencija, jednu manje od učinka sezone, te četiri skoka, po jednu ukradenu i izgubljenu loptu za 30 minuta na parketu.

Uvijek raspoložen protiv Denvera

Time je nastavio s odličnim izvedbama protiv Nuggetsa, kojima je samo desetak dana ranije zabio 36 poena (učinak sezone) uz 13 skokova (učinak karijere), a krajem prošle sezone im je ukrcao čak 48 poena, najviše od dolaska u NBA ligu.

Ovaj put brojke mu nisu bile toliko spektakularne, ali je oduševio potezima koje ne koristi često. U prvom poluvremenu se driblingom riješio Willa Bartona i krenuo prema obruču, a kada mu se na putu našao Jokić, zbunio ga je fintiranjem dodavanja u stranu i otvorio si prostor za lagano polaganje.

A onda je u drugom poluvremenu to ponovio, samo što je Bonesa Hylanda prošao driblingom iza leđa, ali opet je izbacio Jokića fintom dodavanja u kut, na oduševljenje suigrača Rudyja Goberta i ostatka klupe.

Jokić je briljirao s 25 koševa, 15 skokova i 14 asistencija, što mu je deveti triple-double sezone, čime se na vrhu NBA lige izjednačio s Russellom Westbrookom. Potvrdio ga je za samo 20 minuta i 18 sekundi igre, što je četvrti najbrži triple-double u NBA povijesti. Jokić je vlasnik i najbržeg, 2018. ga je ostvario za samo 14 minuta i 33 sekunde.

Ali Utah je imala puno više raspoloženih igrača i ogroman motiv da prekine niz od četiri poraza bez Goberta, koji je izašao iz zdravstveno-sigurnosnog protokola. Francuski centar u povratničkoj utakmici imao je 18 poena i 19 skokova, a Donovan Mitchell bio je prvi strijelac utakmice s 31 poenom.