18.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Borac nakon preokreta došao do prve pobjede u sezoni

U 7. kolu m:tel Premijer lige nogometaši banjalučkog Borca su kao gosti svladali Radnik iz Bijeljine rezultatom 4:3, usprkos ranom vodstvu gostiju. Bila je to prva pobjeda Banjalučana u novoj sezoni kojom su pobjegli s dna tabele.

Ipak, utakmica je počela šoknatno za aktualnog prvaka. Već u 2. minuti Pantelić je uposlio usamljenog Markovića kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine matira Pavlovića za vodstvo gostiju 1:0.

Slavlje Bijeljinaca nije se ni stišalo, a već je bilo 2:0. Nakon gotovo identične akcije ponovo je Pantelić uposlio Markovića, a mladi napadač je svojim drugim golom udvostručio prednost gostiju.

Borac se nije predavao, te je furioznom igrom do kraja prvog dijela došao do velikog preokreta. Prvo je Ćosić u 21. minuti smanjio 2:1 nakon što se dobro snašao poslije jednog ubačaja, a već u 32. minuti kapetan Vranješ je poravnao na 2:2 udarcem s desetak metara.

U sudačkoj nadokandi nakon lijepe akcije Zakarić je izašao sam pred Aljanovića i rutinski ga je matirao za 3:2.

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo manje sadržajno, a Borac je do ovjere pobjede stigao u 62. minuti kada je poslije igranja rukom Pantelića sudac Mujić pokazao na penal.

Odgovornost je preuzeo Vranješ i vrlo preciznim udarcem povisio je na 4:2. U sudačkoj nadoknadi Radnik je samo obilježio poraz preko Gajića za konačnih 4:3 i prvu pobjedu Borca koji je pobjegao s dna tabele, a “fenjer” je prepustio upravo Radniku.

Borac će nakon reprezentativne pauze gostovati Slobodi, dok je Radnik domaćin Tuzla Cityju.

Rezultat i strijelci:

Borac – Radnik 4:3 (Ćosić 21′, Vranješ 32′, 62′ pen., Zakarić 45′ / Marković 2′, 3′, Gajić 90+1′)