13.8 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Borac pobijedio Široki Brijeg u Banja Luci i preuzeo vrh ljestvice

Ekipa Borca iz Banje Luke pobijedila je Široki Brijeg u utakmici 27. kola nogometne Premijer lige BiH rezultatom 2:1 i tako preuzela prvo mjesto na ljestvici od Sarajeva.

Nakon nešto opreznijeg početka utakmice i loših pokušaja Vojnovića i Ziljkića iz Borca te Stanića iz Širokog Brijega, prvu veliku šansu bilježimo u 26. minuti kada je Subić iz dobre pozicije šutirao visoko preko gola.

U 30. minuti Borac stiže do vodstva. Stanić je faulirao Vojnovića u kaznenom prostoru Širokog Brijega, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Vranješ koji pogađa za 1:0. Imao je kapetan Borca još jednu priliku u 35. minuti, ali je šutirao pored gola iz slobodnog udarca pa se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću domaćih.

U 66. minuti Mehanović je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je šutirao pored gola, da bi vratar Širokog Brijega Miškić sjajno obranio udarac Vranješa u 71. minuti. Nakon promašaja Borca uslijedila je kazna na drugoj strani.

Gosti su kratko izveli korner, Vukoja je ubacio na drugu stativu, a na pravom mjestu bio je Jurić koji pogađa za 1:1. Odmah na drugoj strani Ćorić je promašio šansu za novo vodstvo Borca, kao u 85. minuti gosti su imali puno sreće kada je lopta nakon centaršuta Ziljkića pogodila prečku.

Ipak, u 89. minuti Borac dolazi do novog vodstva i na kraju pobjede te osvajanja izuzetno važna tri boda. Vranješ je nakon centaršuta Ziljkića s desne strane glavom poslao loptu u mrežu i tako svom timu donio pobjedu.

Borac je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice Premijer lige BiH sa 53 osvojena boda, koliko ima i Sarajevo, no tim iz Banje Luke ima bolju gol-razliku (međusobni omjer je izjednačen).

U narednom kolu Borac će igrati protiv Veleža u Mostaru, dok će Široki Brijeg igrati protiv Zrinjskog na svom terenu.

Borac – Široki Brijeg 2:1 (Vranješ 30′, 89′, Jurić 74′)