8.8 C
Petak, 19 travnja, 2024

Borna Pehar osvojio treće mjesto na Europskom prvenstvu

Brotnjo je bogatije za još jednu europsku medalju. Mladi Borna Pehar osvojio je treće mjesto na Europskom amaterskom prvenstvo koje se od 14. do 21. kolovoza održalo u Zagrebu.

U devet odigranih partija, Borna je osvojio 6.5. bodova, s pet pobjeda, tri remija i jednom izgubljenom partijom.
Koliko je ovo veliki uspjeh dokazuju i brojne pohvale šahovskih velemajstora koji Borni prognoziraju blistavu karijeru. Vrijedi istaknuti kako je jedini pobijedio prvoplasiranog Turčina koji je imao osam od devet mogućih bodova. Inače, na Prvenstvu je nastupilo 59 šahista, a Borna je bio među tri najmlađa natjecatelja.
Ovim uspjehom Borna je zaradio nova 73 ELO boda.

„Jako sam sretan i ponosan na ovaj rezultat. Hvala mojoj obitelji i sponzorima koji su me podržali, posebno načelniku Marinu Radišiću i direktoru G Tour, Davoru Ljubiću“, rekao je Borna.