8.8 C
Petak, 19 travnja, 2024

Chelsea sačuvao prednost protiv Porta i plasirao se u polufinale Lige prvaka

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala poraženi kod kuće od Porta rezultatom 1:0, ali su poslije trijumfa 2:0 u prvoj utakmici prošli dalje.

Portugalski klub je jurio zaostatak, ali nije stvorio mnogo pravih prilika za gol. Plavci su uglavnom kontrolirali zbivanja na terenu, ali Porto je ipak mogao do vodstva.

U 33. minuti iznenada se u prilici našao Jesus Manuel Corona, ali je sa svega pet metara bio neprecizan i propustio je pravi zicer.

Nastavak utakmice bio je veoma sličan. Porto nije imao snage da napravi ozbiljniji pritisak, dok je Chelsea propustio priliku preko Pulišića da riješi sve dileme.

U 94. minuti Mehdi Taremi je postigao pogodak za pobjedu Porta, ali trijumf 1:0 nije im bio dovoljan za prolazak dalje.

Chelsea će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Reala i Liverpoola, a Kraljevi će u sutrašnjoj utakmici braniti prednost od 3:1 iz prvog susreta.