16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Copa America: Brazil prvenstvo otvorio pobjedom

Domaćini i branitelji naslova južnoameričkog prvaka Brazil uspješno su sinoć otvorili Copa America pobjedom od 3-0 nad Venezuelom, dok su u drugoj utakmici prvog dana skupine B dana Kolumbijci svladali Ekvador sa 1-0.

Venezuela je nastupila desetkovana, naime, nakon što je na Covid-19 bilo pozitivno osam igrača i dva člana stožera, u reprezentaciju je pozvano 15 novih igrača u Brazil neposredno prije početka prvenstva.

Južnoamerički nogometni savez Conmebol odavno je ukinuo ograničenja za broj nogometaša koji se mogu zamijeniti nakon što se u momčadi pojavi zaraza koronavirusom. Golove za Brazil zabili su Marquinhos nakon kornera Neymara u 23. minuti, Neymar iz jedanaesterca u 64. minuti i Gabriel Barbosa u 89. minuti.

S druge strane, Kolumbija se osvetila Ekvadoru za visoki poraz u studenom (1-6) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine i pobijedila u uvodnoj utakmici ovog prvenstva.

Junak utakmice bio je Edwin Cardona, koji je u 42. minuti volejom u Pantanal Areni zabio gol. Regularnost pogotka bila je upitna jer su suci sumnjali na zaleđe no pregledom VAR videosnimke utvrđeno je da je sve bilo regularno. Nekoliko tjedana prije početka turnira, prvo je domaćinstvo otkazala Kolumbija, a zatim i Argentina nakopn čega je Conmebol preselio natjecanje u Brazil.

Natjecanje se nastavlja danas utakmicama iz skupine A, prvu utakmicu igraju Argentina i Čile, a drugu Paragvaj i Bolivija. U skupini B Brazil u četvrtak igra protiv Perua, a Venezuela protiv Kolumbije.