21.6 C

Dinamo nevjerojatno griješio u završnici, Valur mu u dvije minute zabio dva gola

Uprvom susretu prvog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru pobijedio islandskog prvaka Valur sa 3-2 primivši dva gola u posljednjim minutama susreta. Dinamo je imao 3-0 i kazneni udarac u 82. minuti koji Ademi nije realizirao nakon čega je uslijedio šok. U samoj završnici susreta gosti su zabili dva gola i potpuno zakomplicirali situaciju uoči uzvrata koji je idućeg tjedna.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Arijan Ademi (8, 72) i Lovro Majer (42-11m), a za goste Kristinn Sigurdsson (88) i Andri Adolphsson (90). Dinamo je u 82. minuti imao i kazneni udarac kojeg kapetan Ademi nije uspio realizirati. Uzvratni susret je 13. srpnja u Reykjaviku, a plavi će u slučaju prolaza u drugom pretkolu igrati protiv ciparske Omonije.

Dinamo nikada ovako rano nije počeo europsku sezonu, a protiv Islanđana bio je oslabljen neigranjem najboljih igrača koji su dobili slobodno zbog nastupa na Europskom prvenstvu. Nakon visemjesečne pauze na Maksimir su se vratili i navijači.

Na stadion su mogli samo oni s covid potvrdom, a bilo je tek nešto više od 1.000 gledatelja. Damir Krznar je na teren poslao sastav: Zagorac na golu, stoperi su bili Lauritsen i Theophile-Catherine, desno Stojanović, a lijevo Štefulj. U vezi su igrali Ademi, Mišić, i Jakić, na krilima Majer i Menalo, a u napadu je od prve minute igrao Čop.

Međutim, i u šarenom sastavu Dinamo nije imao problema protiv islandskog prvaka. Plavi su od prve minute dominirali i mogli su daleko uvjerljivije slaviti. Dinamo je poveo već u osmoj minuti. Majer je ubacio iz kornera, a Ademi primrio loptu prsima i potom zabio za 1-0. U 15. minuti sjajnu priliku je imao Duje Čop, no pucao je ravno u islandskog vratara.

Četiri minute kasnije u izglednoj prilici je bio i Menalo, no njegov udarac je uspio blokirati gostujući branič. U 42. minuti Dinamo je stigao i do drugog gola. Hedlund je srušio Čopa skrivivši kazneni udarac koji je Majer sigurno realizirao. Na otvaranju drugog dijela ritam igre je malo pao, no u 72. minuti je sijevnula Dinamova kontra.

Majer je sjajno proigrao Kastratija na desnoj strani, ova je sjurio prema kaznenom prostoru poslavši loptu na drugu stranu gdje je natrčao Ademi i pogodio za 3-0. Najbolju priliku gosti su imali u 79. minuti, Adolphsson je opasno zaprijetio, no Zagorac je odlično reagirao. Najbolji igrač utakmice Arijan Ademi u 82. minuti je mogao upisati i “hat-trick”, no nije uspio realizirati jedanaesterac.

Slabo je pucao i Hannes Halldorsson je zaustavio njegov udarac. Pet minuta kasnije jedanaesterac su dobili i gosti. Stojanović je oborio Tryggvasona, a kosovski sudac Nuza pokazao na bijelu točku.

Zagorac je obranio udarac Sigurdssonu, no gostujući napadač je pospremio odbijanac u mrežu. Samo dvije minute kasnije Valur je zabio i drugi gol smanjivši na 2-3. Gosti su iskoristili veliku pogrešku Lauritsena koji je želio ispucati loptu, no pogodio je sam sebe u glavu gurnuvši loptu prema Adolphssonu koji je prebacio istrčalog Zagorca za 3-2.