9.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Dokvalifikacije za SP: Portugal, Wales i Švedska prošli minimalnim pobjedama

Kakav šou u borbi za Svjetsko prvenstvo! Veliko slavlje Sj. Makedonije, Portugala, Walesa i Švedske

Portugal izbacio Tursku, Wales na krilima Garetha Balea pobijedio Austriju za finale kvalifikacija za SP

Wales – Austrija 2-1 (Bale 25., 51. / Sabitzer 64.)

Portugal – Turska 3:1 (Otavio 15′, Jota 42′, Nunes 90 + 4′ / Yilmaz 65′)

Italija – Sj. Makedonija 0:1 (Trajkovski 90 + 2′)

ŠVEDSKA – ČEŠKA 1:0 – (Quaison) (110′).

Nogometna reprezentacija Portugala u Portu je porazila Tursku sa 3-1. Portugal je protiv Turske poveo u 15. minuti golom Otavia. Bernardo Silva je pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši stativu, no lopta se odbila do veznjaka Porta koji su u svom trećem nastupu za reprezentaciju zabio drugi gol.

Turska je mogla izjednačiti u 21. minuti nakon greške domaće obrane, Cengiz Under je pucao, no Digo Costa je bio siguran.

U završnici prvog dijela domaćin je načinio veliki korak prema pobjedi. Otavio je ubacio u peterac, a Diogo Jota sjajno glavom pogodio za 2-0 u 42. minuti.

Turska se vratila u život u 65. minuti golom Buraka Yilmaza. Under je poslao sjajnu loptu kroz portugalsku obranu do napadača Lillea koji nije pogriješio.

Yilmaz je mogao postati turski junak u 85. minuti, no nije uspio realizirati jedanaesterac.

Fonte je faulirao Enesa Unala, a njemački sudac Daniel Siebert pokazao na bijelu točku nakon pregleda snimke. Yilmaz je pucao, no pogodio je gredu.

U posljednjim trenucima susreta Matheus Nunes je razriješiti sve dvojbe pogodivši za 3-1.

Finalni susret između Portugala i Sjeverna Makedonije na rasporedu je 29. ožujka u Portu.

Nogometaši Walesa pobijedili su na domaćem terenu u Cardiffu Austriju s 2-1 u dodatnim kvalifikacijama za odlazak na ovogodišnje Svjetsko prvenstvo.

Prvo ime susreta bio je sjajni Gareth Bale koji je zabio oba pogotka za domaćina, a u završnoj borbi za odlazak na Svjetsko prvenstvo Wales će još jednom biti domaćin. Velšani čekaju pobjednika ogleda Škotske i Ukrajine, a ta će se utakmica odigrati tijekom lipnja.

Prvu opasnu situaciju u Cardiffu kreirali su gostujući nogometaši, no vrlo brzo su Velšani ritmom i žestinom preuzeli kontrolu utakmice, a u 25. minuti zabljesnuo je Gareth Bale. Fantastično je Bale izveo slobodan udarac, s 20-ak metara malo iskosa te je pogodio same rašlje suparničkih vrata za 1-0 domaćina.

Bale je bio najveća opasnost po Austrijance, a gosti ga nisu uspjeli zaustaviti ni u 51. minuti kada je zabio za povećanje na 2-0. Nastavio je Bale u istom ritmu te je odličnu šansu imao u 63. minuti. Tom prilikom mu je lopta ipak prešla preko kopačke, a u idućem napadu je Austrija smanjila na 1-2.

Sabitzer je pucao, a lopta je na putu prema domaćim vratima dodirnula Daviesa, prevarila velškog vratara i odsjela u domaćoj mreži.

Do kraja utakmice austrijski nogometaši su pritisnuli Wales. Arnautović je imao dvije šanse, jednom je zaprijetio i Kalajdzic. Pokušavali su Austrijanci doći do izjednačenja i produžetaka, no Wales je zadržao vodstvo i time se za jedan korak približio Svjetskom prvenstvu krajem godine.