16.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Drinovci i Donji Mamići u finalu Malonogometne LMZ Grude 2021.

Sinoć su na terenu Sportskog Centra u Sovićima u izvrsnoj atmosferi pred više od 2000 gledatelja odigrane polufinalne utakmice lige mjesnih zajednice Općine Grude.

U prvoj polufinalnoj utakmici ekipa Drinovaca je nadigrala ekipu Dragićine i sasvim zasluženo pobijedila rezultatom 4-1. U drugoj polufinalnoj utakmici odigrana je ljepotica turnira,
Između ovogodišnjeg domaćina lige mjesnih zajednica Sovića Donjih i ekipe Donjih Mamića. Nakon prvog poluvremena Donji Mamići su vodili 1-0 u kojem su bili znatno bolji protivnik, a početkom drugog poluvremena

Donji Mamići povećavaju prednost na 2-0, nakon čega ekipa Sovića preuzima inicijativu i sljedećih 15 minuta igra bez golmana i dolazi do izjednačenja u 35 minuti, nedugo nakon poravnanja rezultata Donji Mamići preko Filipa Leke ponovno daju gol za 3-2.

Kada se mislilo da je to krajnji rezultat utakmice, ekipa Sovića Donjih daje prelijep gol u posljednjoj minuti i poravnava na 3-3 i o finalisti su odlučivali penali.
U prvih 6 serija obje ekipe su bile precizne, u sedmoj seriji je za Donje Mamiće pogodio Ivan Leko za prednost od 10-9, nakon čega najbolji pojedinac utakmice golman Mamića Petar Alpeza izvrsno brani penal igraču Donjih Sovića i time osigurao svojoj ekipi put u povijesno finale nakon 20 godina, koje se održava u petak u 22 sata na sportskom centru u Sovićima.

Pozivamo sve zainteresirane da dođu u petak u Soviće na finalnu noć koja počinje iza 20 sati. Kao predigra velikom finalu odigrat ce se finalna utakmica djecje lige MZ opcine Grude između ekipa Grude Centar i domaćina ekipe Sovici/Gorica. Na kraju treba posebne pohvale dati ovogodišnjim domaćinima lige mjesnih zajednica, jer sinoćnjom organizacija i atmosfera je bila izvrsna i malo gdje viđena posljednjih godina.