13.8 C

Feđa Dudić: Sporne situacije uvijek protiv nas, kako?

Sarajevo je u prva momčad koja je uspjela svladati Velež dva puta ove sezone. Jedno poluvrijeme (drugo) koje su odigrali igrači Veleža definitivno nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz, iako vrlo lako moglo dogoditi da gosti u finišu ostanu dva boda.

U prvom poluvremenu, Sarajevo je bilo daleko bolje, dva puta je Tatar pogađao okvir gola, postigli gol i još par navrata opasno zaprijetili. Velež se tražio, pokušavao, ali nije išlo onako kako su planirali Rođeni. Uz to, vrlo rano se povrijedio Zeljković pa je Dudić ostao bez još jednog važnog igrača. Kako je Velež krenuo u drugo poluvrijeme, činilo se kako bi bordo sastav sve svoje promašaje mogao skupo platiti.

Velež je bio puno bolji, stvorio je nekoliko prilika, a onda je iz prvog prelaska centra u nastavku Sarajevo izborilo jedanaesterac. Nakon drugog gola gostiju, činilo se kako je priči kraj, međutim uspio je Velež vrlo brzo prepoloviti svoj zaostatak i vratiti se u igri. Na kraju u burnoj završnici ostalo je 1:2.

U taboru Rođenih, osuli su paljbu po glavnom sucu Petroviću koji je kao premijerligaški sudac prošle sezone sudio susret Olimpica i Veleža na Otoci (Prva liga FBiH) koja je također bila burna. Ono što najviše zamjeraju Petroviću domaći su sporni detalji kod jedanaesterca Sarajeva jer smatraju da je Ahmetović loptu primirio rukom, baš kao što su uvjereni da je bio jedanaesterac nakon što je Šabanović zaustavio Fajića.

Po mišljenju suca Petrovića prekršaj je bio izvan kaznenog prostora. “Sarajevo je bilo bolje u prvom poluvremenu, mogli su vrlo lako postići još koji gol pa i riješiti utakmicu, tu nema nikakve dileme, ali isto tako mi smo u drugom poluvremenu bili bolji, stvorili smo nekoliko prilika, igrači Sarajeva su izbacivali loptu s gol linije, golman im je skinuo nekoliko lopti.

Onda opet penal na drugoj strani, treći u tri zadnje utakmice. Jedanaesterac nas je koštao protiv Slobode, Širokog Brijega, sada Sarajeva. Protiv nas se sude bez problema, nama ne. Zaista više ne može pod kožu. Evo ja šutim, hoću da budem realan. Hoću da se bavim pošteno ovim poslom, ali ne može. Odmah da kažem da ovo nema veze sa Sarajevom, ali kako uvijek protiv Veleža sporne situacije idu.

Sutra će reći ne valja ekipa, ne valja trener. Prvi pomoćnik na slušalicu govori ‘penal’, gospodin Petković neće to da uvaži. Možda da je tada bio penal i gol za 2:2 uz ovu ludu atmosferu bi i preokrenuli. Protiv Željezničara nam se poništi gol na asistenciju petog suca, sada se ne uvažava odluka pomoćnog. Kad god smo bili lošiji neka izgubimo, nije problem”, naglasio je Dudić nakon utakmice.