17.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

FK Sarajevo teško do pobjede protiv Radnika

U posljednjoj utakmici 5. kola Premijer lige BiH sinoć je na stadionu “Asim Ferhatović Hase” aktualni prvak Sarajevo slavilo teškom mukom protiv Radnika iz Bijeljine, a bilo je 2:1.

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, a prvu šansu vidjeli smo u 22. minuti kada udarac Tatara brani Bilobrk.

Igrala se 31. minuta kada je Sarajevo došlo u vodstvo. Šabanović je ubacio sa desne strane, lopta došla do Tatara, on vratio do Velkoskog koji iz blizine matira Bilobrka. Samo dvije minute kasnije nova velika šansa za Sarajevo, ali Bilobrk sjajno brani udarac Ahmetovića.

U drugom dijelu bolja igra Radnika, koji je preuzeo inicijativu, a izdvajamo šansu Pece u 62. minuti, ali njegov udarac odlazi preko gola. Ipak, gosti zasluženo dolaze do izjednačenja u 64. minuti kada Peco pogađa za 1:1.

Mogao je Radnik i do vodstva u 70. minuti, ali Kovačević odlično brani udarac Karića. Kazna za promašaj dolazi u 79. minuti kada se nakon gužve u petercu gostiju najbolje snalazi Šerbečić za 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Ovom pobjedom Sarajevo je došlo na drugo mjesto iza vodećeg Želje sa 10 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje, dok je Radnik pretposljednji sa tri osvojena boda.