16.9 C

(FOTO) Banjalučki Borac skinuo Željezničar s vrha

FK Borac je večeras ugostio FK Krupa u susretu sedmog kola Premijer lige BiH i slavio pobjedu rezultatom 3:1.

Banjalučani su odigrali odličnu utakmicu i četvrtom pobjedom uspjeli da se probije na vrh premijerligaške ljestvice iako ima isti broj bodova kao i Željezničar (12). Borac je postigao više golova od tima s Grbavice, s tim da Željo nije još odigrao svoj utakmicu 7. kola protiv Zrinjskog.

Prvi gol Borac je postigao u 17. minuti. Almedin Ziljkić postiže odličan gol s vrha kaznenog prostora nakon dodavanja Gorana Zakarića.

Sredinom drugog dijela Stojan Vranješ postiže treći ovosezonski gol i to glavom nakon ubačaja Zakarića, da bi nekoliko minuta kasnije Zakarić izborio kazneni udarac, a Vranješ isti pretvorio u pogodak.

Borac – Krupa 3:1 (Ziljkić 17, Vranješ 58, 68 – penal/ Aćimović 75)

FK Borac: Pavlović, Jovanović, Vojnović, Brtan, Subić, Lukić, OIiveira Cruz Douglas Nanato, Vranješ, Borovčanin, Ziljkić, Zakarić.

FK Krupa: Abdulahović, Redžić, Makitan, Modić, Dujaković, Puzigaća, Vidović, Maksimović, Andrejić, Mandić, Golubović.