16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO) Donji Mamići osvojili Malonogometnu ligu MZ općine Grude 2021.

U nezapaćenoj finalnoj malonogometnoj večeri ekipa Donjih Mamica je osvojila Ligu mjesnih zajednica Općine Grude. U do kraja dramatičnoj finalnoj utakmici nakon prvog poluvremena ekipa iz Drinovaca je voda 2:0, ali nakon pauze u drugom poluvremenu stvari na terenu se mijenjaju, momci iz Donjih Mamića preuzimaju inicijativu, ostavljaju srce na terenu i golovima Grge Alpeze i Filipa Leke poravnavaju rezultat.

Zadnjih 5 minuta je zaiskrilo na terenu, suci isključuju sa terena Filipa Leku, Drinovci igraju sa igracem više 2 minute, ali tada smo mogli vidjeti do sada neviđenu granitnu obranu mamićana koji su letili i bacali se po terenu, a pet sekundi prije kraja utakmice je Ivan Leko iz Mamića pogodio stativu.

U lutriji izvodjenja penala svaka ekipa je pogodila gol u prvih 7 serija, a tada je na scenu stupio golman Donjih Mamića Petar Alpeza i maestralno obranio penal najboljem igracu Drinovaca Vinku Tomasu, nakon čega je Ivan Leko pogodio za konačnu pobjedu Donjih Mamića i nezapamceno slavlje je moglo početi.

Navijači Donjih Mamića su u velikoj koloni automobila se uputili na igralište u Ledinac gdje je bila fešta do zore. Igrači pobjednici su pored toga što su pokazali koliko su veliki nogometaši, svojom gestom nakon dolaska u svoje selo kada su otišli pokloniti se ispred spomenika svog heroja, generala Blage Zadre, pokazali su koliki su i ljudi jer narod koji zaboravlja prošlost i svoje heroje, taj narod nema budućnost.

Donji Mamići su pokazali i dokazali da imaju budućnost.